Saç ektirme dökülmeye karşı en dayanıklı bölge olan enseden alınan kıl köklerinin açık olan alana uygulanması işlemidir. Saç ekimi uygulaması ilk defa 1959 yılında dermatoloğ dr normon orentreich tarafından uygulanmıştır.
Saç ektirme kelliği tedavide kalıcı bir çözümdür.günümüzde saç ekim merkezlernin tamamı mikroskop altında doğal saç nakletmektedirler.Kelligin nedenleri farklı olsa da kesin çözümü saç naklidir.Saç ekimi merkezlerinde uzman ekip ve lokal anestezi ile yapılmaktadır.
Kimler saç ektirebilir
Erkeksi saç dökülmesi yaşayan yani bu bölgedeki saçlara önce incelme saonra dökülme ve rdından da kellik yaşanmaya başlanır .Bu aşamadan sonra yapılabileck tek tedavi saç ekimidir.Saç ekimi uygulamasında yaştan çok kellik oluşmaya başlayan bölgedeki saçların yüzde 50 gibi bir kayba uğraması ve bu bölgede artık saç çıkmamasıdır,ancak şuda bilinmelidir erken yaşta saç ekimi yaptıran kişi 35-40 yaşlarında tekrar saç ekimi yaptırmak durumunda kalabilir.Sac ekimi lokal anestezi ile yapıldığından hasta ağrı yada acı hissetmez.Ayrıca uygulama esnasında veya sonrasında hiç bir risk oluşturmaz.
Saç ekimi işlemi ne kadar zamanda yapılır ve sonuçları ne zaman görülür.
İstanbul Saç ekimi olarak bizler işlemi uygulanacak bölgenin genişliğine ve döner sayısna göre ortalama 3-5 saat arasında tamamlanmaktadır.
Sonrasında eğer şartlar uygunsa 15 günlük bir süre size yeterlidir .bununla beraber 2 gün sonrsında hasta günlük hayatına dönebilir.bu süre zarfında dikkat edilmesi gereken şeyler sigara ve alkolden uzak durmak ağır eğzersizlerden kaçınmaktır.İlk hafta saçlarda kabuklanma görülür saçlar hergün yıkanacağı için 10 güne kadar bu kabuklar dökülür.ilk br ayda ekim öncesi hale dönüş görülür 3 ay gibi bir süre sonun da da yeni saçlar görülmeye başlar.
Saç ekimi yöntemleri saç ekimi fue yöntemi ve fut yöntemi olmak üzere iki şekilde uygulanır her ikisindede amaç ve sonuç aynı olmakla birlikte tek fark uygulama şeklidir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here