Güvenlik sertifikası | SSL


Güvenlik sertifikası - SSL

Güvenlik, hem hayatımızda hem de internet ortamında büyük önem taşıyor. Özellikle alışverişin online ortama taşındığı günümüzde alışveriş yaparken son derece dikkatli olmamız gerekiyor. İnternette yüzlerce siteden online olarak alışveriş yapılabiliyor. Bunu fark eden dolandırıcılar artık online ortamdan insanları aldatarak maddi ve manevi zarara sokuyor. Bu nedenle online alışveriş yapmadan önce son derece araştırmacı olmamız gerekiyor.

SSL

İnternet sitesi sahiplerinin de müşterilerine burası güvenli buradan güvenle alışveriş yapabilirsiniz düşüncesini aşılamak için bazı işlemler yapması gerekiyor. Bir internet sitesinin güvenliğini tasarımı, sistemi ve donanımı belirliyor. Bu donanımların en başında da SSL kullanımı yani HTTPS sertifikası geliyor.

HTTPS, HTTP protokolünün sonuna security kelimesinin baş harfi eklenerek oluşuyor. Yani HTTPS protokolüne sahip siteler güvenli anlamı taşıyor. Bu sitelerin link adresleri diğerlerinin aksine https://xxx.com olarak görünüyor. Ayrıca HTTPS sertifikasına sahip siteler internet tarayıcılarında yeşil olarak görünüyor. Bu da daha görünüşte sitelere güvenli anlamı katıyor.

Tarayıcıda yeşil görünümün yanında HTTPS, verileri şifreleyerek kullanıcılara daha güvenli bir gezinti imkanı sağlıyor. Güvenlik konusunda HTTPS büyük önem taşıyor. Bu nedenle başta alışveriş siteleri olmak üzere tüm sitelere HTTPS kullanımını öneriyoruz. HTTPS ile daima bir adım önde olacaksınız.

Global SSL sertifika firmaları:

https://www.globalsign.com.tr/

https://www.rapidssl.com/

https://ssl.comodo.com/comodo-ssl-certificate.php

https://www.thawte.com/ssl/

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Güvenlik sertifikası | SSL