Özgür Bilgi Kanalı

Günümüzde zaman hemen her şeyden önemli bir hal almıştır. Öyle ki pek çok iş için günler yetmemekte, zamandan tasarruf hemen her alanda gerekmektedir. Bir de bu duruma ansızın çıkan masrafların acil nakit ile karşılanması gerektiği eklenildiğinde, kredi başvurularının hızlı sonuçlanmasının ne kadar önemli olduğu göze çarpacaktır. Bu durumu dikkate alan İş Bankası anında kredi kapsamında müşterilerine 7 gün 24 saat nakit desteği sağlamaktadır.

Acil beliren ihtiyaçlar, beklenmeksizin ortaya çıkan masraflar, hafta sonu, tatil ya da mesai dışı herhangi bir zamana denk gelebilmektedir. Bu süreçte banka şubelerine giderek kredi başvurusundan bulunmak ve kredi edinmek imkansızdır. Bu durumda yapılabileceklerin kısıtlı olduğu dikkate alınırsa, İş Bankası hazır kredi ürününün ne kadar önemli bir açığı kapattığı da ortaya çıkacaktır.

İş Bankası Anında Kredi Faiz Oranı Ne Kadar?

İş Bankası anında kredi ürününün faiz oranları aylık yüzde 1,35 seviyesinden başlamaktadır. Faiz oranları kredi talebindeki meblağa ya da kredi geri ödemeleri için belirlenen vade dilimine göre değil müşterinin hayat sigortası yaptırıp yaptırmamasına göre tayin edilmektedir. İş Bankası anında kredi faiz oranı aylık yüzde 1,39 seviyesine kadar çıkabilmekte olup, bu faiz oranı hayat sigortası yaptırmak istemeyen müşterilere tatbik edilmektedir.

Anında kredi için tıklayabilirsiniz. ⇒ https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/aninda-kredi/Sayfalar/aninda-kredi.aspx

İş Bankası anında kredi ürünü kapsamında finansman edinmek isteyen vatandaşların elde edebilecekleri azami kredi tutarı 25 bin Türk Lirası’dır. Ayrıca anında kredi dahilinde kullanılan kredi tutarının geri ödenmesi için belirlenebilecek maksimum vade süresi 48 ayı aşamayacaktır.

İş Bankası Anında Kredi Hesaplama!

İş Bankası anında kredi dahilinde finansman kullanacak vatandaşlar için 4 farklı kredi hesaplaması yapalım. Bu örneklerin 2’si hayat sigortası yaptırarak kredi kullanacaklar için, diğer ikisi de hayata sigortası yaptırmadan kredi kullanacaklar için olacaktır:

Hayat Sigortalı Anında Kredi Hesaplama-

Bankadan bahse konu kredi dahilinde 10 bin TL anında kredi kullanan ve aylık yüzde 1,35 faiz oranına tabi olan müşteri, geri ödemelerini aylık 506 Türk Lirası taksitlerle 24 ay vadede yapma imkanına sahiptir. Banka müşteriden bu örnekte 52,5 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecek olup, müşterinin yaşı ve cinsiyetiyle doğru orantılı olmak kaydıyla da ortalama yıllık 67 Türk Lirası hayat sigortası poliçe prim bedeli yine müşteriye yansıtılacaktır. Vade sonunda müşterinin toplam geri ödeme tutarı 12 bin 150 Türk Lirası ve kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 21,9253 olarak gerçekleşecektir.

Anında Kredi Hesaplama (Hayat Sigortalı)-

İş Bankası’ndan bu kredi uyarınca 25 bin Türk Lirası krediyi aylık yüzde 1,35 faiz oranı ile kullanan müşterinin 48 ay vadede aylık taksitleri 753 Türk Lirası olacaktır. 125 lira da kredi tahsis ücretini kredi kullanımı esnasında ödeyecek olan müşteri, yine yaşı ve cinsiyeti ile doğru orantılı olarak takribi yıllık 158 Türk Lirası hayat sigortası poliçe primi ödeyecektir. Vade sonunda müşteri 36 bin 159 Türk Lirası toplam ödeme yapmış olacaktır. Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 21,6272 olarak hesaplanmaktadır.

Hayat Sigortasız Anında Kredi Hesaplama-

İş Bankası anında kredi ürünü dahilinde 10 bin Türk Lirası kredi kullanan ancak hayat sigortası yaptırmak istemeyen müşterinin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,39 noktasına yükselecektir. Bu durumda müşterinin 24 ay vadede ödeyeceği taksit tutarları her ay 509 lira olarak ön plana çıkacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 52,5 lira ödeyecek olan müşterinin hayat sigortası yaptırmadığı için poliçe prim bedeli olmayacaktır. Kredinin toplam geri ödemesi 12 bin 217 Türk Lirası noktasında gerçekleşecektir.

Hayat Sigortasız Anında Kredi Hesaplama-

Bu krediden hayat sigortası yaptırmadan 25 bin Türk Lirası finansman edinen müşteri, geri ödemeyi 48 ay vadede yaparsa aylık taksitleri 761 Türk Lirası düzeyinde olacaktır. 125 Türk Lirası’nı bir defaya mahsus olarak kredi tahsis ücreti adı altında bankaya ödeyecek müşteri, hayat sigortası bedeli ile karşılaşmayacaktır. Hayat sigortasız kredi hesaplama örneğinde müşterinin bankaya 4 yılın sonunda yaptığı geri ödeme 36 bin 527 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.