Özgür Bilgi Kanalı

Detoks Nedir? Detoksa Gereksinim Duyduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Son zamanlarda oldukça sık duyduğumuzdetoks nedir?Bilindiği gibi, vücudumuz çok çeşitli yollardan sürekli yabancı maddelere maruz kalmaktadır. Bu maddeler,yabancı toksinlerolarak bilinmektedir.detoks-diyeti

Organizma hava yoluyla, sudan ya da yiyeceklerden geçenaşırı toksin yüklenmesinemaruz kalabilmektedir. Bunun yanında stresli bir yaşam, spordan uzak günlük hayat, dengeli beslenme alışkanlıklarını tam olarak geliştirememek gibi sebepler, bedende toksinlerin artmasına ve yabancı cisimlerin vücuttan sağlıklı olarak uzaklaştırılamamasına sebep olmaktadır.

İşte bu noktadadetoksadlı kavram ortaya atılmıştır.Detoks,vücudun doğal yollarla dışarıya atamadığı yabancı toksinlerden kurtulmayı ifade eden bir kavramdır. Bir nevi bedeninyabancı toksin temizliğidirdiyebiliriz.

Bedenaşırı toksin yüklenmelerindebazı sinyaller vermektedir. Bu tür sinyallerin aşırı yaşanması, sizindetoksa ihtiyacınız olduğunu gösterir.Genel olarak bedeninizin detoks gereksinimiz olduğunu şu belirtilerden anlayabilirsiniz:

Toksin Yüklenmesi Belirtileri Nelerdir?

Kronik dediğimiz tipte yorgunluk. Sabahları, ne kadar uyumuş olursanız olun, yorgun uyanmak, detoks gereksinimini gösterebilmektedir.

Gün aşırı süren baş ağrıları. Bunlar, daha çok stres kaynaklı ve migren, boyun fıtığı gibi hastalıklar ya da herhangi bir nedene bağlayamadığınız türden ağrılardır.

detoks-nasil-uygulanir

Psikolojik olarak duygusal karmaşalar. Gün içinde kendinizi çok iyi hissederken bir anda hüzünlü bir mizaca dönmeniz gibi dengeli olmayan ruh sağlığı daaşırı toksin yüklenmelerinden kaynaklanabilmektedir.

Ayrıca sık yaşanan ve ülser ya da belirgin bir sindirim sistemi hastalıklarından bağımsız gerçekleşen kabızlık gibi boşaltım sorunları da bedeninizdeyabancı madde yüklenmesiile alakalı olabilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.