Özgür Bilgi Kanalı

Sağlıklı beslenmeden, kalori kısıtlaması yapmadan ve egzersiz yapmadan sadece her hangi bir besinden zayıflamak için medet ummamalıyız. Ama tabi ki, zayıflamamıza yardımcı olacak ve destek verecek bazı besinleri bilmemizde fayda var. Bu tür yiyecekler metabolizmamızı hızlandıra bilir. Ve ya bazı yiyecekler tok hissetme süremizi uzata bilir.

Elma Sirkesinin Faydaları.

  • Yüksek tansiyonu düşürür
  • Kötü kolesterolü azaltır
  • Kan şekerini düşürür

Elma Sirkesi Kilo Vermemizde Ne Gibi Yarar Sağlar

Elma sirkesi direkt olarak bizi zayıflatmaz. Ama kan şekerini dengede tutarak açlık krizi yaşamamızı önler. Uzun süre tok hissetmemizi sağlayarak fazla yemekten korur.

Elma Sirkesi Nasıl Kullanılmalı

Yemekten önce ve yemek zamanı Elma sirkesi kullanılması tok hissetmemizi sağlıyor. Ve ani şeker dalgalanmalarını önlediği için atıştırmalığa ihtiyaç duymayız. 2 yemek kaşığı elma sirkesini suya katarak içmek gerekiyor. Mide sorunu olanlarda yanmalara neden ola bilir. O yüzden doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalı.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.