Özgür Bilgi Kanalı

Tarçın,son derece yararlı bir baharattır. Bedende kötü kolesterolle savaştığı için kalp ve damar sağlığı dostu olarak bilinentarçın,zayıflamaya da yardımcı olmaktadır.

Kan şekerini düzenleyen, mide yanmasına da iyi geldiği bilinen tarçın baharat şeklinde süt ya da tatlılarda sıklıkla kullanılarak tüketilebildiği gibi çayı da içilebilmektedir.

tarcin-cayi


Adet sancısına ne iyi gelir? İşte hazırlayacağınız bu çay acıyı hafifletebilir.Adet dönemi ya da menstrüel döngüden kaynaklanan karın ağrılarını hafifleten tarçın çayı nasıl hazırlanır.

adet-sancisina-bal

Tarçın çayı tarifi
Yarım çubuk tarçın iki bardak suda bir taşım kaynatılarak ocaktan alınır. Tarçını çubuğu çaydan çıkartılır ve tarçın çayınayarım limon iri parçalara ayrılarak atılır ve ağzı kapalı şekilde 15 dakika demlendirilir. Demlendirilentarçın çayı adet zamanında karın ağrılarını hafifletmek için, istenirse bir çay kaşığı balla tatlandırılarak,günde iki bardak tüketilebilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.