Özgür Bilgi Kanalı

Bu Bitkiler Kilo Verdiriyor

Birçok insanı etkisi altına alankilo problemi, özellikle kadınlar açısında büyük depresyonlara bile neden olabiliyor. Şişmanlığın en büyük zararı, sağlığın bozulması ve hastalıkların ortaya çıkmasıdır. Kadınlar için bu sorunların yanı sıra, vücut güzelliğinin bozulması da son derece önemlidir.

Hem psikolojik hem de fizyolojik rahatsızlıklara yol açanfazla kilolar, verilmediği sürece hayatın merkezinde olmaya devam edecektir. Geleneksel rejim türlerinin işe yaramadığı durumlarda birçok alternatifleri düşünen kadınlar, tam bir çıkmaza girerler.

Mide küçültme veya mideye kelepçe taktırma gibi çok ciddi cerrahi operasyonları bile göze alan kadınlar,kilo vermekkonusunda ne kadar hassas olduklarını göz önüne sererler.

Oysa tüm dünyada, hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, kilo verme konusunda da bitkilerin mucizevi gücünden yararlanılıyor. İşte, en etkilikilo verdiren bitkiler.

sinemaki-kilo-vermek

Sinameki

Müshil etkisi yapar ve kabızlıkla ilgili sorunlarda faydalı olur. Kilo vermede son derece etkisi olduğu görülen sinamekiyi uzun süre kullanmak sakıncalı olabilir.

Biberiye

Yağ yakıcı özelliği sayesinde, kiloların yok olmasını sağlar. Rejim uygulamaları esnasında kastan kilo vermemek için, biberiyeden faydalanan birçok insanın yağdan kilo verdiği gözlenmiştir.

biberiye-kilo-vermek-icin-yapilmasi-gerekenler

Yeşil çay

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermede büyük yarar sağlar. İyi bir antioksidandır ve C vitaminleri içerir. Günde üç veya dört bardak yeşil çay içmek, kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

yesil-cay-zayiflama

At kuyruğu

İdrar söktürücü özelliğinin yanı sıra, yağ dokularını eritmede fayda sağlar. Fazla kiloların yakımın da son derece etkisi olduğu görülür.

Funda Yaprağı

Vücuttan özemin atılmasında oldukça fayda sağladığı bilinir. Fakat uzun süre kullanılmaması gerekmektedir.

Fesleğen

Hafif baharatlı bir tadı olan fesleğen, vücutta birikmiş olan fazla suyu atar. Böylelikle birkaç kilo hafiflemiş olursunuz.

at-kuyrugu-zayiflamak

Tere

Çiğ yendiğinde, yağ yakılmasını hızlandırarak kilo vermeyi sağlar.

Ardıç Tohumu

Fazla kiloların atılmasında ardıç tohumunun idrar söktürücü etkisinden büyük ölçüde yararlanılır.

Safran çayı

Sindirimi düzenler ve yemekle aldığınız yağ alımını azaltır. Metabolizmayı hızlandırmakta oldukça etkisi olduğu görülür. Bölgesel zayıflama konusunda sporla desteklendiği zaman çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Zencefil

Yağ yakılmasında son derece etkili olur ve metabolizmayı hızlandırır. Günde 1 bardak zencefil çayı içmek, yağ yakımını hızlandırdığı gibi, hazımsızlığı giderir, mideyi rahatlatır.

Balık otu

Metabolizmayı büyük ölçüde hızlandırarak zayıflamayı sağlar.

Maydanoz

Metabolizmayı hızlandırır ve bağ dokusunu güçlendirerek vücudu fazla sudan kurtarır.

Kekik

Sindirim sorunlarına iyi gelir ve metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirir. Bunun yanı sıra, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlar.

Frenk soğanı

Fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar ve sindirimi düzenler. Hafif acımsı, soğana benzeyen tadının olmasının sebebi, içindeki hardal yağlarından kaynaklanmasıdır. Kilo verme sorunlarının giderilmesinde oldukça etkilidir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.