Özgür Bilgi Kanalı

Vücudumuzun çeşitli yerlerinde çatlak oluşmasının nedeni aşırı kilo alıp verme, genetik faktörler, gebelik, hızlı bir şekilde kilo alıp verme gibi yaşanan hormonal değişimler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Çatlaklar vücutta belirme başladığı andan sonra yok edilmsi oldukça zordur ve bu nedenle de kadınların başlarının en büyük belasıdır. Kadınların en büyük korkulu rüyası olan çatlaklar için birkaç önerimiz olacak bunlar çatlakları tamamen ortadan kaldırmasa da gözle fark edilir derece de azaltacaktır.

1- Öncelikle dengeli beslenme ile kilonuzu korumanız gerekmektedir. Asla aşırı kilo alımı verimi yapmamalısınız.

2- Unutulmamalıdır ki spor yapmadan verilen kilolar vücutta çatlaklara neden olur. Ayrıca vücutta oluşan beyaz çatlakların yok edilmesi kırmızı çatlaklara göre oldukça zordur. Spor yapıp bol su içmelisiniz.

3- Lazer ışınları çatlaklar üzerinde oldukça etkilidir. Belli aralıklarla lazer işlemi uygulatabilirsiniz.

4- Cildinizi asla kurutmamalı daima nemli tutmalısınız.

5- Çatlakların ileri derecedeki beyaz çatlaklara dönüşmemesi için vücudunuzu sıkan ve vücudunuzdaki oksijen geçisini engelleyen kıyafetleri asla tercih etmeyin.

6- Son olarak da hücre yenileyici kremler kullanabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.