Özgür Bilgi Kanalı

Labioplasti ( Vajina Estetiği ) Ameliyatı Öncesi Sonrası ve Fiyatı

Estetik cerrahi ameliyatları, hepimizin bildiği karın estetiği, göğüs estetiği, yüz estetiği gibi birçok seçenek sunarken, uzun yıllardır pek konuşulamayan vajina estetiği de artık yaygın olarak uygulanmaktadır. Günümüzün modern kadını cinsel kimliğini tanımaya, kendini mutlu etmeye yönelik her türlü davranışa, her türlü uygulamaya daha yakın olup bu konularla ilgili sıkıntılarını, arzularını artık daha rahat ifade etmektedir. Bu durum vajina estetiği için uygulanan ameliyatların çeşitliliğini de arttırmaktadır. Kadınların cinsel organlarının dış görünüşü yani vajina estetiği ile ilgili en çok şikayetçi olduğu konular iç dudak sarkıklığı, iç dudakların büyük olması, kasık üçgeninin aşırı yağlı olması, buna bağlı dolgun görünüşü, yoğun tüylenmenin ve buna bağlı sivilce, batık gibi durumlardır. Vajina estetiği problemlerine bağlı olarak bayanlar bikini ve dar kıyafetler giymeye çekindikleri gibi partnerlerinin yanında çıplak olmak bile istemezler. Partnerleri tarafından beğenilmediğini hissetmek kişide büyük bir özgüven eksikliğine de sebep olacağı için mutlu cinsel hayatın en önemli gereklerinden olan rahatlık ve güven de sağlanamamış olacaktır.

Bu sorunlara yönelik vajina iç dudak ve dış dudakların sarkık, büyük olmasına karşı uygulanan vajina iç dudak estetiği ameliyatı, kasık üçgenindeki yağlanmaya yönelik liposuction ameliyatı, kıllanmaya bağlı lazer epilasyon uygulamaları vajina estetik ameliyatı ile dışarıdan görünen problemleri çözer. Bunların yanı sıra dıştan görünmeyip de cinsel hayatı doğrudan etkileyen diğer sorun da vajina genişlemesidir. Normal yollarla doğum yapmış olan bayanlarda görülen vajina genişlemesi hem kadınların hem de partnerlerinin cinsel ilişki sırasında yeterince zevk almalarını engeller. Buna yönelik uygulanan vajina daraltma ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatları içinde sonucu göze hitap etmeyen fakat en iyi çözüm sunan ameliyatlardan biri olarak da kabul edilmektedir. Vajina estetiği ya da cinsel organ estetiğine yönelik uygulanan bütün bu vajina iç dudak küçültme ameliyatı ve vajina dış dudak estetik ameliyatları yani labioplasti, genital liposuction, vajina daraltma ameliyatı ve genital bölge lazer epilasyon işlemleri, hedeflenen sonuca hızla ulaşılması, hastanın normal günlük yaşamını aksatmaması ve memnuniyet oranı yüksek, yüz güldürücü sonuçlar sunması ile gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Vajina estetiği ve buna yönelik yapılan cerrahi girişimler, modern estetik cerrahinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Estetik ameliyatların çok gündemde olduğu bugünlerde güzellik için bunca değişikliğe değip değmeyeceği tartışılırken vajinal daraltma bir sağlık sorunu olarak kabul ediliyor. Görünüm rahatsızlığından yapılan birçok estetik ameliyat dışında olan vajina estetiği seks esnasında iki partner arasındaki zevki ve uyumu arttırmayı amaçlayarak yapılır. Kısacası vajinal genişlik bir cinsel problemdir.

Vajinal genişlik kişiden kişiye göre değişmekle birlikte henüz doğum yapmamış bir kadının genişliği çok daha azdır.

Normal durumlarda sağlıklı bir vajinanın boyu 7-9 cm aralığında olmalıdır. Vajinanın doğuştan geniş olabilme ihtimali dışında bazı dış sebepler dolayısıyla da vajinal genişleme yaşanabilir.

Doğumda oluşan yırtılmaların doğru ve estetik bir şekilde dikilmemesi , doğum sonrası yapılan dikişlerde yırtılma olması , kilolu bir bebeğe doğum yapma , yaş ilerlemesi ile birlikte vajinada elastikiyet kaybı yaşanması gibi durumlar vajinada genişleme yaşanmasındaki dış sebeplerdendir.

Vajinal genişliğin yarattığı sorunların bir diğeride ilişki esnasında ıslanmayı engellemesidir. Cinsel bir probleme sebep olduğu kabul edilen vajinal genişleme ufak bir estetik ameliyatı ile çözüme kavuşturulabilir. Yarım saat içinde tamamlanan bir operasyon olup uygun ağrı kesici kullanımı ile ağrı yada acı yaratmaz. Ayrıca hastanede yatmanızı gerektiren bir estetik ameliyatı da değildir.

Genital Estetik Nedir?

Genitoplasti, son yıllarda bilinirliğinin artması sebebi ile giderek daha fazla talep edilen geniş yelpazedeki birçok sorunun çözümü için kullanılan terimdir. Genital bölgeye yapılan yağ enjeksiyonu gibi bazı yeniliklerin yanında, birçok genitoplasti uygulması estetik cerrahlar tarafından uzun yıllardır güvenle ve başarıyla gerçekleştirilen çözümlerdir.

Genitoplasti kavramı çok geniş olup ; estetik genitoplastinin haricinde, doğuştan vajenin olmadığı durumda vajenin oluşturulmasına, peniste var olabilen doğumsal sorunların giderilmesine, genital organların karşı cinse dönüştürülmesi gibi konuları da kapsar.

Günümüzde daha popüler olan ve toplumda bayanların sıkça talep ettiği genital estetik anlamında genitoplasti dendiğinde ise; tekrarlayan doğumlar ve bunların travmalarına bağlı genital bölgede oluşan deformasyonların düzeltilmesi, vajinal daraltma ameliyatları, labiuma(dudaklar) ait asimetrilerin eşitlendiği, küçültüldüğü operasyonlar akla gelmektedir.

Neden Genital Estetik Yaptırılır?

Günümüzde yaşam standartlarının yükselmesi ile birlikte, kadınların hayattan beklentileride farklılaşmıştır. Kadınlarda doğum sonrası deformasyon ve yaşla orantılı genital sarkıklık ve gevşeklikleri cinsel hayatlarını da etkilemektedir. Genitoplasti tüm bu sorunlara etkili çözümler üretmekte, bilinirliği ve aldığı talep gün geçtikçe artmaktadır.

Genital Estetik Ameliyatı Sonrası

Genital estetik ameliyatların çoğu lokal anestezi ile yapılabilen basit operasyonlardır. Hasta günlük yaşamına hemen dönebilirken, on beş günlük cinsel perhizin ardından normal cinsel yaşantısına da kavuşur.

Labioplasti Fiyatı

Labioplasti ameliyatı yani genital dudakların ufaltılması ve yeniden şekil verilmesi operasyonun fiyatları 2019 başından sonuna kadar aynı kalmıyor, arada hayat pahalılığı veya başka faktörlere bağlı olarak artabiliyor. Bazı bayanlarda sadece tek taraflı labium sorunu oluyor ve diğer labium tamamen normal olabiliyor, bu durumda labioplasti ameliyatı için istediğimiz ücrette ciddi bir indirim söz konusu oluyor Labioplasti ameliyatı fiyatı anestezi şekline ve tekniğe göre değişmektedir. Müdahale sonrası yapılan kontroller için ek ücret taleb edilmemektedir…

Vajinismus nedir ? Vajinismus tedavisi nasıl yapılır ?

Bayanlarda sıkça rastlanan ve açıklanması zor bir hastalık olan vajinismus, vajina içindeki kasların istemsiz şekilde kasılması ve bu durumda vajinaya girişin imkansız hale gelmesine denir. Anlık tedavi için ilaçlar vardır fakat uyuşukluk geçtiğinde kasılmalar tekrardan belirecektir. Vajinismusun tek sebebi vardır o da psikolojidir. Psikolojik sorunların oluşması bir çok nedene bağlıdır. Bunların başında çocuk yaşlarda edinilen yanlış bilgiler ve cinsel organla ilgili çocuğa korku verilmesi gösterilebilir. Küçük yaştaki çocuklara verilen bu korku çocuğun kendi vajinasını unutmasına sebebiyet vermektedir. Bu durum kişinin ilk cinsel deneyimine kadar sürmektedir. Vajinanın eski ufak halinin hatırlanması ise beraberinde bazı sorunları getirmektedir. Vajinasını hatırlayan bayan vajinasının eski halini hatırlayacağından onun halen küçük olduğunu düşünecektir. Bunun sonucunda ilişki sırasında vajinasının yırtılacağını hatta ve hatta patlayacağını düşünecektir. Bu psikolojik düşünceler ise vajinismusu beraberinde getirecektir.

Vajinusmusun tedavisi bazı egzersizlerle mümkündür. Doktor tarafından kişiye öğretilen egzersizler cinsel ilişki öncesinde uygulanır ve kişinin vajinasının normal boyutlarda olduğu hatırlatılır. Bunun sonucunda kişi cinsel ilişkisine vajinasının yırtılmayacağına inanarak girer ve vajinusmustan korunmuş olur. Vajinusmusun tedavisi 2-3 ay süreyle uygulandığında kalıcı olmaktadır. Bu sürede hastanın psikolojik baskıdan uzaklaşma hızı da etkilidir.

Kızlık Zarı Kanaması

Bayanlar için ilk cinsel deneyim çok önemlidir. Kızlık zarı toplumumuzda ve sosyal yaşantılarda oldukça öneme sahiptir. Kızlık zarı ayrı bir organ değildir ve vajinanın oluşumu sırasında gelişen bir kıvrımdır.

Cinsel bir birleşme veya vajinaya yabancı bir cisim girdiğinde eğer kızlık zarının ortasında bulunan delikten büyük ise yırtılma meydana gelir ve kızlık zarı kanaması olur. Kızlık zarı yırtılması genelde birkaç yerden olmaktadır. Cinsel beraberliğe devam edildiği taktirde kızlık zarı kanaması ufak ufak devam edebilir. 3-4 gün gibi bir zaman zarfında iyileşmeye başlar. Kızlık zarı kanaması miktarı zarın kalınlığına, cinsel birleşme şekline, yapısına, göre değişmektedir.

Kızlık zarı kanaması süresi zarın yapısına bağlı olarak değişebilmektedir. Genelde kısa süreli ve kendiliğinden duran kanamalardır.

Her kadında kızlık zarı kanaması görülmeyebilmektedir. Bazı zarlar çok esnek bir yapıya sahiptir. Bazende çok az farkedilmeyecek derecede kanama meydana gelebilmektedir. Kızlık zarının bozulması ağrıya veya herhangibir rahatsızlığa yol açmamaktadır.

G noktası nedir G noktası nerededir

Dr. Ernest Grafenberg tarafından konulan bu ad kısaca soyadının başharfini almıştır. Kadının en erojen bölgesi olarak bilinen bu nokta orgazmı kolaylaştırır ve şiddetini artırır. G noktasının kadında tam olarak nerde olduğu tartışılsada Grafenberg’ün tanımına göre os pubis kemiğinin arka kısmında üretra’yı çevreleyen bir genital bölge olduğu söylenmektedir.

G noktası olarak adlandırılan bu bölgeye birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazm yaşandığı ve bu orgazmın klitoral orgazmdan çok daha farklı ve yoğun bir şekilde geldiği belirtilmektedir. Vajinal boşalmadan farklı olarak G noktası üzerine yoğun bir baskı yapılarak masaj yapıldığında eğer kadın daha önceden uyarılmışsa bu bölgede uyarılma çok yoğun bir şekilde gerçekleşir. Bu masaja devam edildiğinde eğer uyarılma varsa ilk önce zevk ve rahatsızlık karışımı bir haz oluşur. Masaja aralıksız devam edildiğinde ise uyarma devam eder ve bu rahatsızlık duygusu ortadan kalkar. Belli bir süre sonra bu zevkin yerini yoğun bir boşalma ve haz duygusu alır.

G noktasının varolup olmadığı uzun yıllardır tartışılmaktadır. G noktasını bulabilmek ve uyarmak yerine vücudumuzda bulunan sayısız erotojenik noktanın keşfedilmesi çok daha doğru olucaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.