Ozon Yağı Mucizesi


Ozon yağı saf zeytinyağı, ayçiçeği yağı ve kayısı yağı içerisine uzun zaman aralıkları kullanarak ilave edildiğinde, bekletilen ozonlanmış oksijen molekülleri cilde uygulandığı andan itibaren cildin canlanmasına ve hücrelerin uyarılmasına neden olmakta. Ozonlu yağ, kullanılan yağın işlendiği katalitik bir reaksiyon sonucu oluşmaktadır.
C10H18O3 bileşiği meydana gelir ve terpen gazının bir kısmı yağ içinde hapis kalır, bir kısmı ise çevreye yayılır.
Ozonlu yağ kısaca bir redoks reaksiyonu sonucu oluşturulur. Ozon, yağ ozonu içerisinde tutarak koyulaştığı görülür. Bu jel, krem veya sıvı halde soğutulduğu zaman ozonu yıllarca içerisinde tutmaktadır. Günümüzde ve toplumumuzda sıkça adını duyduğumuz güzellik uzmanlarından tutun da doktorlara kadar birçok uzman tarafından tavsiye edilen bu ozon yağının faydalarından tam olarak haberdar mıyız peki? Ozon yağı faydaları kısaca sıralayalım isterseniz.

 • Kepek ve saç derisi problemleri olanlar saçınızı temiz bir şekilde yıkayın. Daha sonra ozon yağını  kafa derisine uygulayın ve hafif bir şekilde masaj yapın. Eğer mümkünse saçınızı ılık bir havlu yardımı ile sarın ve 1 saat kadar bekletin. Gerçekten saç derisi ile ilgili sorunlarınızın yok olduğunu göreceksiniz.
 • Ayaklarınız ayakkabı içerisinde çok fazla kalıyor ve mantar sorununuz varsa ozon jeli yıkanmış ve kurulanmış ayaklarınıza sabah ve akşam olmak üzere sürün ve jel kuruyana kadar bekleyin.
 • Yaş ilerledikçe oluşan kas ağrıları hemen hemen her 3 kişiden birinde görülmektedir. Özellikle boyun ve eklem yerlerine günde 2-3 dakika masaj yapılması ve düzenli olarak bir hafta devam edildiğinde ağrılar hafiflemektedir.
 • Arı, sinek ve benzeri haşerelerin ısırması sonucu oluşan şişlik, kızarma ve acı gibi reaksiyonlar da etkilidir.
 • Ağız yaraları ve dudakta çıkan uçuk için etkilidir.
 • Soğuktan kuruyan ve çatlayan dudaklara nemlendirici olarak kullanıldığında etkisini hemen gösterir.
 • Koltuk altı hassas olanlar için ozon yağı  çok hafif bir şekilde ince bir tabaka halinde sürüldüğünde deodorant görevi yapar ve koltuk altında kötü kokuların oluşmasını engeller.
 • Yaz aylarında sık görülen pişik sorunu içinde ozon yağı kullanılmaktadır. Pişik olan yerlerde uygulayın. Acıyı ve yanmayı durdurmaya, iyileşmeye yardımcı olacaktır.İyileşene kadar günde 2 ya da 3 kez pişik olan bölgeye uygulayın. Bebeğinizin banyosuna birkaç damla ozon yağı damlata bilirsiniz.
 • Vücudunuzda oluşan çatlaklar ve selülitlerde içinde ozon yağı kullanılmaktadır. Doğumdan sonra ve kilo alıp verme sonucu oluşan çatlaklara, selülitlere her gün ozon yağı kullanılması zamanla bu çatlakların selülitlerin yok olmasını sağlar.
 • Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu gibi ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine, ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığının azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarda kullanıla bilir.
 • Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde etkilidir ve diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı yok eder.
 • Cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde ve cinsel organda oluşabilecek yaraların tedavisinde kullanılır.
 • Egzama gibi sağlık sorununuz varsa banyo küveti suyunuza bir tatlı kaşığı ozon yağı eklemeniz ve gün içerisinde de egzamalı bölgeye sürüp kurumasını beklemelisiniz.

Ozon Yağı Türkiye de steril ortamda uzman kontrolünde ve medikal cihazlar yardımıyla üretilmektedir.
Üretim esnasında havadaki oksijen kullanma gibi bir durum söz konusu olmayıp % 100 medikal cihazlardan üretilen oksijen kullanılmaktadır. Ürünü satın aldığınız yerin güvenilir olmasına özen gösterin. Piyasadaki birçok ozon yağları ucuz fiyatlarla satılmaktadır. Ürünün sağlık Bakanlığından onaylı olup olmadığına mutlaka bakınız. Kesinlikle Ozon yağının Şişesi koyu renkte olmalı ve güneş ışığından uzak tutulmalıdır.
Ozon yağını buzdolabının kapağında serin ortamda muhafaza edilmeli.