Özgür Bilgi Kanalı

Melisa çayı, sakinleştirici özelliği ile bilinen çayların başında gelmektedir. Melisa bitkisinin,yatıştırıcı özelliği nane familyasından gelen bir bitki olmasından kaynaklanmaktadır.

Melisa Çayının Faydaları
Melisa çayı uykusuzluk sorununda birebirdir. Bunun yanında iyi bir gaz söktürücüdür ve mide problemlerinde iyileştirici trol oynamaktadır. Melisa çayı, boşaltım sorunlarında da kullanılmakla beraber daha çok sinir sistemi sorunlarında, uykusuzluk probleminde, stres ve gerginlik hallerinde tüketimi tercih edilmektedir.

Melisa çayı nasıl hazırlanır? Melisa çayı nasıl demlenir?
Kuru melisa yaprakları, bir fincan kaynar suda; fincanın ağzı kapatılarak 10-15 dakika demlenmelidir. Bir kupa kaynar su için bir tatlı kaşığı melisa bitkisi yeterlidir. Melisa çayı, demlendikten sonra birkaç damla limon damlatılarak süzülür ve tüketilir. Akşam yatmadan bir saat önce tüketimi uykusuzluk sorununa birebirdir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.