Özgür Bilgi Kanalı

18 marka konferansı

Türkiye’nin en büyük ve en çarpıcı fikir platformu MARKA Konferansı, 18 yıldır iş dünyası ve liderlerinin ihtiyaçlarına rehberlik yapmaya devam ediyor. Bu yıl 13-14 Aralık 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşecek olan MARKA 2017, 18 yaş ruh halini ve kendini 18 yaşında hissetme duygusunu MARKA deneyimine taşıyacak. Büyük bir yıldızlar geçidi sunan MARKA 2017’de, iki gün boyunca başarıları ile dünya gündemine damga vurmuş, sanat dünyasının yıldızlarından iş dünyasının liderlerine; dünyaca ünlü psikanalistlerden bilimadamlarına; önemli girişimcilerden akademisyenlere çok özel 62 konuşmacıyı 40’ın üstünde seansta en çarpıcı içerikleriyle ağırlayacak. MARKA Konferansı her yıl olduğu gibi bu yıl da iş dünyasının yakın geleceğini şekillendirecek doğru yol haritalarını sunmaya hazırlanıyor.

Lider konferans kuruluşu Yürekli tarafından, grafiğini hep yükselterek büyük bir istikrarla 18 yıldır düzenlenen ve tam 16 yıldır Yapı Kredi World’ün ana sponsorluğunu üstlendiği MARKA Konferansı, bu yıl insan yaşamında çok belirgin bir dönüm noktası olan “18 yaş halini” konferans deneyimine taşıyor.

İnsana ve hayata dokunan bilginin değerine hep inanan ve daha önce tüketilmemiş içerikleri iş dünyasına ilham verecek bir özenle tasarlayıp ilk kez izleyicileriyle buluşturan MARKA Konferansı, bu yıl da gündemde dalga etkisi yaratacak seanslarla 18 yaş ruh halinden ilham alarak geleceği yeniden tasarlayacak.

18 Yaş Ruh Halini YansıtanKonferans

MARKAKonferansları’nın yaratıcısı, Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, MARKA 2017’nin altını çiziyor:MARKA konferansına duyulan ilgi ve heyecan 18 yıldır hep zirvede; bu özelliğimizle sürdürülebilirlik ve istikrar konusunda iş dünyasına örnek olmayı başardığımıza inanıyorum. 18 yaşın hiçbir yaşa benzemeyen bambaşka bir özelliği var. İnsan yaşamındaki en önemli dönüm noktalarından biri… Bu yıl 18 yaş ruh halini ve kendini 18 yaşında hissetme duygusunu MARKA deneyimine taşıdık. Çok büyük fırsatlarla dolu olduğuna inandığımız 2018 yılı için iş dünyasını bu özel deneyimle hazırlayacağız. Tıpkı 18 yaşında genç bir insanın hissettiği gibi özgürlüğe, bağımsızlığa, olgunluğa sağlam adımlar atarken cesaretle ve umutla geleceğe koşma enerjisi ve motivasyonu aşılayacağız; tüm MARKA 2017 katılımcılarının bu duyguyla geleceklerine bakmalarını sağlayacağız.”

Eşsiz Konferans Deneyimi: Sahne Teknolojisi, Gösteri Anlayışı ve 15 Dakikalık Dinamik Seanslar

MARKA Konferansları, içerik dizaynını önceliklendirdiği kadar, bilgi ve fikirlerin sunulduğu formatı da önemseyen bir fikir platformu. Her zaman olduğu gibi geleceği şekillendirme gücü ve bunu sağlayan etkili içeriği MARKA Konferansları’nın değişmeyen karakteri. Türkiye’nin en güçlü fikir platformu olarak bilinen MARKA Konferansları, içerik küratörlüğünde dikkat ve seçicilikle yürüten bir disipline sahip. MARKA Konferansları’nın bir diğer özelliği de konuşmacıların kendilerine verilen ön bilgilendirme doğrultusunda, MARKA seyircisi için özel olarak geliştirdikleri sunumlarla katılmaları. Konuların seçimi kadar, seçilen konulara yaklaşım farkı da MARKA Konferansı’nı ayrıştırıyor. Öte yandan, 15 dakikayla sınırlı olan seanslar, konferansın büyük bir dinamizm ve süreklilik içinde geçmesini sağlıyor. MARKA 2017 seansları yine unutulmayacak sürpizlerle dikkat çekecek.

MARKA 2017’nin Gündeminde ‘SANAT’ Var!

MARKA 2017, dünyanın en büyük sanat otoritelerini MARKA sahnesinde buluşturarak iş dünyasının dikkatini sanat alanına ve sanat-iş dünyası işbirliklerine çekiyor. Dünyaca tanınan sanat önderleri MARKA 2017’de unutulmaz seanslarla ilham verecek. Dünyanın en büyük sanat fuarı Frieze’in kurucusu Matthew SLOTOVER, günümüzde dünyada öne çıkan sanat dinamiklerini ve iş dünyası-sanat ilişkisinin dengelerini anlatacak. SAHA Çağdaş Yaşamı Destekleme Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı Füsun ECZACIBAŞI, sanatçı Ali KAZMA ile aynı sahneyi paylaşarak,sanata ve sanatçıya bağımsız bir saha açma yolculuğunu anlatacak, sanatı tüketmenin değil üretmenin önemine dikkat çekecek.

MARKA 2017’nin en çok dikkat çekecek başlıklarından biri de, uluslararası çağdaş sanatçı, film yönetmeni; Palanga Besi, Sanat ve Mimari Çiftliği Projesi’nin yaratıcısı Kutluğ ATAMAN’ın, “Saç Saça Baş Başa, Türkiye’de Sanatçı Olmak” başlıklı seansı olacak.

Tasarım ve Moda Dünyasının En Tanınmış Liderleri MARKA 2017’de!

MARKA 2017dünyaca ünlü moda ve tasarım liderlerini de ağırlayacak. Uzakdoğu’da trendlere yön veren, moda dünyasının büyük divası, Vogue China’nın kurucusu ve Genel Yayın YönetmeniAngelica CHEUNG, dünya ticaretinin en cazip pazarı Çin pazarına girecek lüksmarkalara danışmanlık veren önemli bir isim. MARKA 2017’de, Y Kuşağı’nı Çin’de neyin farklı kıldığını ve bu kuşağa nasıl ulaşılabileceğini anlatacak. MARKA 2017’nin dikkat çeken konuşmacılarından biri de Chalayan markasının yaratıcısı Hüseyin ÇAĞLAYAN, ünlü tasarım yazarı Emily KING’in moderatörlüğünde; “Genişletilmiş Alanda Moda” başlığıyla teknoloji ve sihrin nasıl buluştuğunu anlatacak. Moda dünyasının tanınmış liderlerinden, GQ İngiltere Genel Yayın Yönetmeni Dylan JONES ve İngiliz Moda Konseyi İcra Kurulu Başkanı Caroline RUSH, bu yıl da aynı sahneyi paylaşarak izleyiciyi David Bowie’nin eşsiz hayatına dair büyülü bir yolculuğa çıkaracaklar. MARKA 2017’nin önemli konuşmacılarından bir de London Design Museum direktörü Deyan SUDJIC. Tasarım konusunu işleyerek hayata nasıl taşınabileceğine dair kafa yoran ve bununla ilgili projeler geliştirerek tasarıma yön veren bir dahi olan SUDJIC, MARKA 2017’de teknolojiye uyum sağlayan tasarımları ve geleceği tasarlarken teknolojinin rolünü anlatacak.

Global Rekabet Gücü İçin Yapay Zeka ve Teknoloji

MARKA 2017, dünyanın gözünü diktiği konulardan biri olan ‘Yapay Zeka’yı da mercek altına alacak. Yapay zeka alanında önemli çalışmalar yapan, PrismaLabs’in kurucusu ve CEO’su, Rus teknoloji lideri ve bilimadamı Alexey MOISEENKOV, MARKA 2017’nin öne çıkan konuşmacılarından biri olarak, yapay zeka alanında doğru yatırımlar yapılması adına Türk iş dünyasının önünü açmak için önemli açıklamalar yapacak. MARKA 2017’nin öne çıkan konuşmacılarından bir diğeri de, sosyal girişimciliğe 18 yaşında adım atan, bugün ise 25 yaşında dünyanın en büyük şirketlerinin sosyal medya stratejilerini yöneten, dünyanın en büyük sosyal pazarlama ajansı Social Chain’ın CEO’su Steven BARTLETT. BARTLETT, 2018’de sosyal medyaya damga vurmanın sırlarını MARKA sahnesinde yapacağı sosyal medya şovuyla kanıtlayacak. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı ve ekonomist Özgür DEMİRTAŞ, gazeteci ve televizyon sunucusu Ahu ÖZYURT moderatörlüğünde, “Gelecek Beklenilenden Daha Hızlı Gelecek” başlığıyla teknolojik atılıma çok büyük bir hızla adapte olmanın gerekliliğine ve ülkemizin rekabet gücündeki etkisini anlatacak.

MARKA 2017’de Türkiye’den Yıldızlar Geçidi

Sıra dışı format ve yaklaşımlarla en ilham verici seansları dizayn etmesiyle tanınanMARKAKonferansları, bu yıl da sanat ve gösteri dünyasının ünlü isimleriyle unutulmayacak seanslara imza atacak. İzleyiciler, televizyonda dijital atılım ve Türk dizilerindeki dönüşümün sırlarını, ünlü oyuncularSeranay SARIKAYAve Ozan GÜVEN’den dinleyecekler. Şarkılarıyla herkesin hayatında kalıcı izler bırakmaya devam eden büyük popstar, eşsiz müzisyen, besteci, söz yazarı ve prodüktör Kenan DOĞULU, gazeteci Nevşin MENGÜ moderatörlüğünde sohbet ve müzik dolu bir seansla MARKA 2017’ye damgasını vuracak. Türkiye’nin en büyük mizah dehası ünlü komedyen Cem YILMAZ, sinema ile arasındaki tutkulu ilişkiyi ve ortak değerimiz olan Yeşilçam’ın, kendisi için anlamını MARKA 2017’de çok özel bir seansla anlatacak.

MARKA 2017’nin ÖrnekSosyal Sorumluluk Projesi

MARKA Konferansları, birçok alanda olduğu gibi yıllardır sosyal sorumluluk projelerindeki yaratıcı yaklaşımlarıyla da markalara örnek olmayı hedefliyor. Bu yıl MARKA Konferansıyine çok özel bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor ve 18. yılında, 18 yaşından küçük kızların evlenmesine engel olmayı hedefleyen bir projeyle izleyicisiyle buluşuyor. Konferans katılımcılarının tümünün, parçası olarak katkı sağlayabileceği projede UNICEF’le işbirliği yapan MARKA 2017, “18. yaşımızda, 18 yaşından küçük kızlar evlenmesin” mesajı vererek kız çocuklarının eğitimlerine devam etmesini destekleyecek. Kız çocuklarının erken yaşta evlenmelerinin önüne geçip eğitim almalarına olanak sağlayan proje hakkında Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör bilgi verdi: “Türkiye’yi eğitimli kızların geliştireceğine inanıyoruz. MARKA 2017’nin sosyal sorumluluk projesi için UNICEF’le işbirliği yaptık. Aylardır üstünde çalışıyoruz. MARKA 2017 içinde Dükkan 18 adında bir mağaza açıyoruz. Bu mağazanın tüm ürünleri PSC tarafından tasarlandı. MARKA Konferansı’nın 18. yaşına özel limited edition ürünler satışa sunulacak. Ürünlerin tüm üretim giderlerini markamız Stepevi üstlendi, bu sayede Dükkan 18’in tüm geliri UNICEF’in “Kızlara Söz Ver” kampanyasına bağışlanacak. UNICEF, Türkiye’de kamu ortaklarıyla birlikte 18 yaşından önce evliliklerin engellenmesi ve kız çocukların eğitime devamının desteklenmesi için çalışıyor. Bu yıl biz de tüm MARKA 2017 katılımcılarıyla bu projenin parçası olabildiğimiz ve katılımcılarımıza bu amaç için bir destek fırsatı verebildiğimiz için mutluyuz. Bu projenin iletişim yaklaşımıyla ve tüm tasarımıyla ilham vermesini, örnek olmasını diliyoruz. ”


MARKA 2017’den 15 Aralık’ta Gençlere Özel MARKA Konferansı

Yıllardır üniversite öğrencilerine vermekte olduğu eğitim desteğini son üç yıldır büyüten ve başka bir seviyeye taşıyan MARKA Konferansı, iş dünyasına sunduğu deneyimi tüm ihtişamıyla öğrencilere taşıyor. Onlara bilgi, fikir ve ilham verirken kalite anlayışlarını da yükseltmeyi hedefleyen MARKA Gençlik Konferansı “Youth Event” bu yıl 15 Aralık 2017, Cumagünü düzenleniyor. Öğrencilerin olağanüstü bir ilgi gösterdikleri programda, bu yıl gelen yoğun talep nedeniyle iki kez kontenjan arttırımı yapıldı. Üniversite öğrencilerinin www.biletino.com sitesinden kayıt formu doldurarak ücretsiz katılabildiği konferans için belirlenen 500 kişilik kontenjan, kayıtlar çok hızlı dolduğu için önce 750’ye, birkaç hafta sonra da 1000’e çıkarıldı. Katılım önceliğini, 1000 kişilik kontenjan dolana dek başvurularını yapan öğrencilere tanıyacak olan MARKA Gençlik Konferansıiçin kayıtlar devam ediyor.

MARKA Konferansları’nın Üçüncü Kitabı Çıktı

Her yıl çok büyük bir dikkatle hazırlanan ve güncelliğini koruyan içeriğini bir yıl sonra kitaplaştırarak kalıcı hale getiren MARKA Konferansları’nın üçüncü kitabı çıktı. MARKA 2016’nın çok ses getiren tüm içeriğini Türkçeleşmiş olarak okumak isteyenler için yeni kitap, MARKA 2017 alanında Dükkan 18 projesi içinde satışa sunulacak.

MARKA Konferansı’nın 18 Yıldır Değişmeyen Moderatörü; BJ CUNNINGHAM

Tüm konuşmacıların en fazla 15 dakika sahnede kaldığı dinamik akışıyla da dinleyicilerde ilgi uyandıran MARKA Konferansı’nın moderatörlüğünü, 18 yıldır olduğu gibi bu yıl da marka filozofu olarak anılan BJ Cunningham üstlenecek. Programda yer alan sürpriz isimleri kimi zaman son güne kadar saklı tutmasıyla bilinen MARKA Konferansı’nın bu yılki son dakika sürprizleri de heyecan ve merakla bekleniyor.

Yürekli tarafından 18 yıldır düzenlenen MARKA Konferansı, 13-14 Aralık tarihlerinde Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleştirilecek. Konferansa katılmak isteyenler için kayıtlar, markaconference.com adresinde devam ediyor.

Bilgi için:markaconference.com

facebook.com/markakonferansi

twitter.com/markakonferansi

instagram.com/markakonferansi


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.