Özgür Bilgi Kanalı

Kuru şampuan ülkemiz de yeni yeni duyulan bir ürün. Aslın da köpekler için kullanıldığını söylemek gerek. Fakat ihtiyaçlar doğrultusun da insanlar için olanı da üretildi.

Peki nedir bu kuru şampuan, ne için kullanılır, ne işe yarar? Kuru şampuan adından da anlaşılabileceği gibi şampuanın kurutulmuşu gibi düşünülebilir fakat tam olarak öyle değildir.

Kuru şampuan biraz daha anı kurtarmaya yönelik bir ürün. Kullanışlı bir ürün aynı zaman da, bir kere kullanıldıktan sonra vazgeçilmez ürünlerinizden biri olacaktır. Kullanımı oldukça kolay. Anı kurtarmak için dedik sebebi ise içerdiği pudra da saklı. Acilen bir yere çıkmanız gerektiğin de saçlarınız çok yağlı ise kuru şampuan kullanabilirsiniz hem pudrası sayesin de yağlardan kurtulabilirsiniz hem de saçlarınıza daha fazla hacim kazandıracaktır. Saçınız da yoğun bir yağlanma problemi varsa ve sık sık yıkanmak zorun da kalıyorsanız kuru şampuanlar tam size göre. Saçı temizlemiyor aslın da fakat içerdiği pudra sayesin de saçı temiz gösteriyor.

Dediğimiz gibi saçı hem temiz gösteriyor hem de hacim kazandırıyor. Herkesin saç problemleri farklı elbette. Fakat yağlı saç tipine sahip kişilerin işi biraz daha zor. Özellikle iş hayatı yoğun kadınların 1 numaralı kurtarıcısı haline geldi kuru şampuanlar. Peki nasıl kullanılır bu kuru şampuan?

Kuru şampuanlar spreyli şişelerin de satılıyor. Şişeyi iyice salladıktan sonra saçtan 10-15 cm uzaklıkta sıkıyoruz. Mutlaka saç diplerinize sıkın. Birkaç dakika saçınızda ki yağın pudrayı emmesini bekleyin. Daha sonra ellerinizle önce pudrayı dağıtın daha sonra tarak yardımı ile tarayın. Saçınız gerçekten de temizlenmese de temiz gibi görünecektir.

Benzer Yazılarımız; Hergün Olan Saç Yıkama AlışkanlığıveSaçlarınızı Hergün Yıkamayın


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.