Özgür Bilgi Kanalı

Evine özen gösterenlerin ve özellikle ev hanımlarının en çok şikayetçi olduğu şeylerden birisi de ahşap mobilyalarda bulunan çizik ve deformelerdir. Genellikle bu çizikler evcil hayvanlar ve sakar kişiler sebebiyle oluşmaktadır. Oldukça kötü ve eski bir görünüm sağlayan bu durumdan kurtulmanın yolu söyleyeceğimiz yöntemden önce uğraştırıcı ve yerine göre pahalıydı. Artık eşyalarınıza yapacağınız kolay hamleler ile yepyeni bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Birinci yol olarak cevizi tercih etmekteyiz. Bu yöntem mevsimine ve bazı etkenlere göre kısmen pahalı bir yöntem olsa da en kolay ve en az uğraş ile yapılabilen bir yöntemdir. Mobilya üzerinde oluşan çiziklerden kurtulmak için bir adet ceviz yeterli.

Çizikler üzerine 10 – 15 saniye sürteceğiniz ceviz ile yavaş yavaş istediğiniz sonuca ulaşabildiğinizi görebileceksiniz. Bu sayede evinizdeki ahşapları yeni bir görünüme kavuşturabilir ve eşinizi masraftan kurtarabilirsiniz. Bilindiği üzere bazı hanımlar eskiyen eşyaların hemen değiştirilmesinden yana .

İkinci yöntemimiz ise her evde bulunabilen ve kolayca uygulanabilen bir yöntem. Gerekli maddeler ise mutfakta mevcut.

  • Yarım ölçek sirke
  • Yarım ölçek zeytinyağı.

Bu iki kurtarıcıyı bir kap içerisinde iyice karıştırıp bir bez yardımı ile ahşap üzerine sürerek aynı cevizde olduğu gibi tertemiz ve yepyeni bir görünüme sahip olabiliriz.

Görüldüğü üzere eski ve yıpranmış eşyaların revize edilmesi ve hatta eşyaların değerlendirilmesi ile yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasının sonrasında oldukça güzel dekore edilmiş bir eve sahip olabilirsiniz. Sizlerde evinizde veya çevrenizde bulunan bu tür eşyaların atılması yerine yeniden değerlendirilmesine yardımcı olarak ekstra masraflardan kendinizi ve çevrenizi kurtarabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinde araştırma yaparak dekorasyon konusunda daha detaylı bilgiler edinebilir ve yaratıcı tasarımlar üretebilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.