Aşk Acısı Nasıl Geçer


Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk insanı bir kere bulduktan sonra artık o insan için hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Bu aşk sana hayatının en güzel günlerini yaşattığı gibi yeri geliyor en berbat günlerini de yaşatıyor. Bir insanla tanışıyorsun, ondan etkilenip hoşlanmaya başlıyorsun zamanla bu hoşlanma durumu, düşünceler de aynı oldukça aşka dönüşüyor. Sonra suratında o aptal gülümsemeyle dolaşmaya başlıyorsun. Aşk zamanla gözünü kör etmeye yanlış olan şeyleri de doğru gibi görmene sebep oluyor. Mutluluktan uçtuğunu, renkleri daha canlı görmeye başladığını fark ediyorsun. Sevdiğin kişi bir anda hayatının merkezinde yer almaya başlıyor. Ailen, arkadaşların ve akrabaların hepsi sevdiğinden sonra gelmeye başlıyor.

Zaman ilerledikçe onsuz yaşayamayacağını, onsuz hayatın bir anlamı kalmayacağını düşünmeye başlıyorsun. Artık tüm dünyan sevdiğin oluyor. Ayrı kalmaya dayanamadığın günler gelmeye başlıyor. Onu artık görmeden yapamaz, sesini duymadan yaşayamaz oluyorsun. En ufak kavgada kaybetme korkusu ile kahrolup ağlamaya başlıyorsun. Günlerce evlenmek için hayal kuruyorsun. Ve beklediğin büyük gün geliyor evlenme kararı alıyorsun. Ailelerle tanışılıyor, aşkını herkes duysun bilsin istiyorsun ama ne kadar çok insan bilirse o kadar çok insan ilişkine karışmaya başlıyor. Kavgalar arttıkça nefes alamamaya, mide ağrıları çekmeye başlıyorsun, çünkü kaybetmekten çok korkuyorsun. Bir süre seni mutlu eden o aşkın aslında daha uzun süre canını acıttığını, seni mutsuz ettiğini fark etmeye başlıyorsun.
Uğruna ölümü bile göze aldığın o insan bir gün geliyor seni terk ediyor. Hiç olmaması gerektiğini düşündüğün, bitebileceğini hayal ettiğinde bile ölür gibi olduğun o ilişkin bir gün bitiyor. Önceleri varlığı bir boşluğu doldurduğunu sandığın o kişinin artık yokluğu bir boşluk yaratmaya başlıyor. Yokluğundan çok korktuğun o kişi artık gerçekten yoktur. Seni terk ettiği için daha da ulaşılamaz bir hal aldığından daha da aşık olursun. Yemek yememeye, hayattan hiçbir tat almamaya başlarsın.

Herkes sana zamanla unutacağını, kafana takmaman gerektiğini söyler. İleri de daha mutlu olacağını, bitmesinin daha hayırlı olduğunu dile getirirler. İnanmazsın. Ölmek istersin, onu da yapamazsın; çünkü onu bir daha asla görememekten korkarsın. Ona mesaj atmamak, aramamak için kendini zor tutarsın. Birkaç başarısız girişimden sonra aslında ne kadar da gurursuz olduğunu anlamaya başlarsın. Tüm anıları yok ettikten sonra, kendini dönüm noktasında olduğuna ikna eder ve toparlanmaya başlarsın. Zamanla geçer diyenlerin ne kadar da doğru söylediklerini anlamaya başlarsın. Bir ilişki, bir aşk uğruna kırdığın umursamadığın ailen, dostların o yokken senin yanındadırlar. Aşkın geçici aile ve dostluğun kalıcı olduğunu sonradan anlarsın. Sarılırsın onlara, bir daha hiç bırakmamak üzere sarılırsın. Yeniden gülmeye, yeniden eğlenmeye başlarsın. Yeni bir aşka şans vermekten korkarsın, aşka inancın kalmamıştır. Sonra bir gün birisi çıkar karşına tüm geçmişini unutur yeniden aşık olursun ve anlarsın ki döktüğün gözyaşları sebepsiz değilmiş, her şerde bir hayır varmış.


emakale