Özgür Bilgi Kanalı

Bayanlar için güzel görünmek çok önemlidir. Güzellik için alışveriş yapılır, makyaj tüyoları öğrenilir, moda takip edilir. Güzel bir yüze ve fiziğe sahip olmak için birçok estetik uygulamalar yaptırırız. Fazla kiloları vermek için pazertesi başlayıp salı biten diyetler yaparız. Spor salonlarına kayıt olur, sırf para verdiğimiz için gitmeye çalışırız. Yüzümüzün görüntüsü çok mühimdir. Kırışıklıkların oluşmaması için birçok kozmetik ürün kullanırız. Gece ve gündüz farklı kremler dolabımızda yerini alır. Bayanlar için saç modeli ve saç rengi de imaj oluşumunda önemli noktadadır. Bize yakışan rengi ve modeli bulmak için saçlarımızda değişiklik yaptırırız. Bunun için saçımızı yıpratır ve yıpranmayı azaltmak için bazı saç bakımları uygularız.
Saçımızın imajımız üzerinde etkileri büyüktür. Bazı saç modelleri vardır ki bizim her yerde kurtarıcımızdır. Bayanların çok sevdiği modellerden biri at kuyruğu modelidir. Saçı uzun olan bayanlar, bu saç modeliyle mükemmel bir görüntü yakalarlar. At kuyruğu saç modelini hem gündelik hayatınızda kullanabilirsiniz hem de özel bir akşam yemeği davetinde kullanabilirsiniz. At kuyruğu modelini yapmak kolaydır. Evde kendiniz çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

At kuyruğu saç modelini adım adım öğrenelim.

Saçınızı tarayın. Banyodan çıkar çıkmazbu modeli yapmak yerine saçınız biraz kirliyken bu saç modelini yapmanız doğru olacaktır. Yeni yıkanan saç yumuşaktır ve yapılan model çok çabuk bozulabilir. Saçınızı tarayın ve hiç karışık kalmamasına dikkat edin. Saçlarınıza fön çekin. Eğer fön çekmekzor geliyorsa saç düzleştirici makineleri çok ucuz fiyatlara edinebilirsiniz. Saçlarınıza fön çektikten sonra saçlarınızı tamamen eliniize alın ve başınızın arkasında toplayın. Sımsıkı bağladığınıza emin olun. Saçlarınız kenarlardan çıkmamalı. Elinize biraz jöle alın ve saçlarınızı ellerinizle sabitleyin. Saçlarınızın küçük birkısmını ayırın. Bu saçı lastiğin çevresinde dolamaya başlayın. Böylelikle lastik kapatılmış olur ve saça ayrı bir hava verilmiş olur. Doladığınız saçın ucunu tel tokayla sabitleyin. Eğer at kuyruğu modelinde saçınızın üst kısmının kabarık olmasını istiyorsanız saçınızı bağlamadan önce ön kısımdaki saçları biraz kabartabilirsiniz. Saçınızı topladığınız saçınızın ön kısmı kabarıklaşmış olacaktır. Bu saç modelini işte kullanabilirsiniz. Ofis ortamında çalışanlar için pratik bir saç modelidir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.