Balayın da Tercih Edilebilir 3 Yer


Evlilik tarihi yakın ama nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz ? Öyleyse bu yazı sizi bilgilendirecektir..

Maldivler

Başkenti Male olan maldivler, Hint okyanusunda 1.200 adadan oluşan bir devlettir. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alır.  Nüfusun %97 si müslümandır. Sadece 86 adası turizm için kullanılır. Bu adalar da oteller bulunur. Maldivler sizin için ekonomik görünmeyebilir. Fakat burada ki 5 yıldızlı otellerle yaklaşık aynı fiyata oteller bulunduğunu söylemekte fayda var.

Balayı dışında turlara katılarak da gezmenizi öneririz. Görülmesi gereken bir yerdir. Uçak masrafları size aittir. Sizi ekonomik yönden zorlayan tek şey de bu olacaktır. Tatil için vize gerekmiyor. Pasaportunuzun 6 aylık süreli olması gerekiyor.

Koh Samui (Tayland)

Tayland körfezinde karaya yaklaşık 15 km mesafede yer alan bir adadır. Maldivler biraz daha pahalı kaçabilir. Cennet adası olarak anılır. Gerçekten cennet gibi bir adadır. Adada bol bol hindistan cevizi ve palmiye ağaçları bulunmaktadır.

Bali

Endonezya’ya bağlı bir adadır. Nüfusun yaklaşık %6 sı müslümandır. Ada mercan kayalıklarla çevrilidir. Güneydeki sahiller beyaz, kuzey ve batı kıyıları ise siyah kumlarla çevrilidir. Adanın güneydoğusunda üç tane küçük ada vardır: Nusa Penida, Nusa Lembongan ve Nusa Ceningan. Bu adalar Bali Boğazı ile birbirlerinden ayrılırlar. 1960’ta patlayan ve halen aktif bir yanardağ olan Agung dağı 3,142 m ile adanın en yüksek noktasıdır. Balayı ve tatil için gidip görülecek yerlerden birisidir.

Ama fazla uzağa gitmeyelim diyorsanız Türkiyede de  balayı için muhteşem yerler bulunmakta. Örnek verecek olursak Fethiye, Olimpos veya Antalyada ki otellerden birini tercih edebilirsiniz..

İyi Balayı Tatilleri..