Özgür Bilgi Kanalı

Sürekli bir yerlere yetişememekten ve geç kalmaktan bıktınız mı? Çevrenizdeki insanlar sizin daima geciktiğinizden yakınıp duruyorlar mı? Bütün bu şikayetlere son verebilmeniz için, işte size birkaç öneri.

Dışarı çıkarken giyeceğiniz kıyafetleri önceden belirleyin ve onları ütülü tutun. Böylece, dışarı çıkmadan önce saatlerinizi gardırobunuzun karşısında ne giyeceğiniz konusunda düşünürken, harcamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca ne giyeceğinizi önceden belirlemek, ütülenmesi gereken kıyafetinizi de önceden ütülemenizi sağlar ve bu da size ciddi zaman kazandırır.

Çantanız, daima sanki her an dışarı çıkacakmışsınız gibi hazır olsun. Hazırladığınız kıyafetinize uygun çantanızı da, dışarıda size lazım olabilecek eşyalarınızı koyarak önceden hazırlayın ki, beklemediğiniz bir anda, aniden dışarı çıkmanızı gerektirecek bir durum olduğunda, çantanızı hazırlamakla uğraşmadan birkaç dakika içinde dışarı çıkabilin.

(Bayanlar için geçerli madde) Yüzünüzde daima hafif bir makyaj olsun ki, dışarı çıkarken sadece üzerinden geçerek makyajınızı tamamlamanız yeterli olsun.

Evinizin ve arabanızın anahtarı, bere, eldiven, şapka, güneş gözlüğü, gibi yalnızca dışarı çıkarken yanınıza aldığınız malzemelerinizi belli yerlere koyun ki, dışarı çımadan önce nereye koyduğunuzu unutup uzun süre aramak zorunda kalmayın.

Son bir öneri; evinizi daima tertipli ve düzenli tutun, zira eve bir arkadaşınızla birlikte dönecek olursanız mahcup olabilirsiniz. Ya da eve döndüğünüzde aniden bir misafir kapınızı çalabilir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.