Özgür Bilgi Kanalı

Dekoratif Tercihlerle Dağınıklığı Önlemenin Yolları

Dağınıklıkla başa çıkmanın ne kadar zor olduğunu ve günlük hayatta bu dağınıklığı yok etmenin zamanının bulunamayışını hepimiz çok iyi biliyoruz. Karışık bir evde aranılan şeyin bulunması çok zordur. Bir de böyle ortamlarda kişinin kendini huzurlu hissetmesi de beklenemez. Size bu yazımızda dekoratif tercihlerle dağınıklığı önlemenin yolları hakkında bilgi vereceğiz. Böylelikle yaratıcı fikirlerle düzeninizi sağlayacak mutlu bir yaşam alanına sahip olacaksınız.

Plastik Çamaşır Sepeti Ne İşe Yarar?

Böyle bir sepetin işimize neden gerektiğini merak ettiğinizi biliyoruz. Ancak nasıl kullanacağımız hakkında kısa bir tavsiyede bulunmak istiyoruz. Sürekli olarak kullandığınız iplik veya kurdeleler için kapaklı kutular terine böyle bir sepeti organize etmek mümkündür. Yanları delikli bir çamaşır sepetinin iç uzunluğundan daha uzun iki metal boruya aldığı kadar kurdele makaralarını diziniz ve boruları deliklerden geçirerek sabitleyiniz. Yan deliklerden de kurdelelerin uçlarını çıkartarak kurdelelerinizi genel tek bir ortama toplamış ve birbirine karıştırmamış olursunuz.

Mutfaktaki Mucizevi Tasarımlar!

Mutfak gereçlerinizi yemek yapma esnasında ne kadar çok kullandığınızı biliyoruz. Bu gereçlere daha seri bir şekilde ulaşmak için sürekli çekmece açıp kapamaya bir son vermelisiniz. Setler için tasarlanmış askılıklardan da sıkıldıysanız şimdi sunacağımız fikir tam size göre. Desenli ya da renkli kartonlardan koniler hazırlayarak onları kurdelelerle süsleyip mutfağınızın tezgâhındaki uygun yerlere asabilirsiniz.

Ferforje Havluluk ve Sepet İkilisi:

Kendinize özel bir hobi odanız yoksa yapmanız gerekenler çok basit. Kurdele, makara ve yünlerinizin etrafa dağılmasını engellemek için ferforje balkon saksılarından ya da gazeteliklerden faydalanabilirsiniz. Bunların uygun boyutlularından bazıları duvara monte edebilir ve altına havluluklar asabilirsiniz. Eğlenceli ve bir o kadar da yaratıcı el emeğinizle yaptığınız tasarımlar size yaşama sevinci verecektir.

Yukarıda sunduğumuz fikirlerin yanında şu önerilerimizi de maddeler halinde sunmak istiyoruz:

– Elektronik cihazlarınız için kordon ve kabloları her zaman duvar dibine gizleyemeyebilirsiniz bu noktada yapacağınız şey bir kablo düzenleyici kullanmak.

– Mıknatıslı askı çubukları küçük el aletleri, mutfak gereçleri için pratik çözümler sunabilir.

– Herkesin görebileceği yere mesaj panosu asmanız hem işlerinizi kolaylaştırır hem de küçük not, fatura, alışveriş listesi gibi kâğıt parçacıklarını toplu şekilde tutar.

– Kancalı askılıklar kullanmanız, dolabınızdaki kemer, eşarp gibi favori eşyalarınızı bulmanızda kolaylık sağlayabilir.

Bugün sizler için dekoratif dokunuşlarla nasıl dağınıklıkla baş edebileceğinizi anlatan yazıyı kaleme aldık. Buradaki amacımız hem evinizin dekoratifliğini geliştirmek hem de evde her gün oluşan genel dağınıklık sorunlarına çözüm bulmak. Umarım sunduğumuz fikirleri beğenmişsinizdir. Bir başka yazıda görüşmek üzere…


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.