Özgür Bilgi Kanalı

El Yapımı Kapı Süsü

El yapımı bir çok süs yapılabilir. Sadece el işleri değil odalar için süsler yapılabilir. Ayrıca evlerinizin giriş kapılarının süslerini de kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Piyasa da satılan hazır olan süsleri almak yerine kendi eviniz için emek vererek harika süsler elde edebilirsiniz.

kapı-süsü
Gerekli Malzemeler:

1 yumak beyaz ip
1 yumak sarı ip
1 yumak pembe ip
1 yumak turuncu ip
1 yumak yeşil ip
1 adet makas
Not: Renkler sizin zevklerinize göre değişiklik gösterebilir.
Yapılışı:

Öncelikle istediğiniz renk ipten başlayabilirsiniz. Bu süsü yapmak için her hangi bir örgü yapmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken kapı süsü için yapacağınız pofudukların boyutlarını belirlemektir. Pofudukları normal orta boyutta yapmak istiyorsanız ipi elinizin üzerine dolaya bilirsiniz. Pofudukların kabarıklık boyutuna göre dilediğiniz kadar dolaya bilirsiniz. Dolama işlemi bittikten sonra ipi elinizden bozmadan çıkartıp, tam ortasından bağla malısınız. Bağlanan ipleri her iki tarafından makas yardımı ile kesmelisiniz. Bu pofudukları teker teker bitirdikten sonra, renk sıralaması ile yan yana birbirlerine dikerek birleştirmelisiniz. Kapı süsleri genelde yuvarlak olur ancak sizler dilediğiniz şekilde yan yana dizip dikerek şekil verebilirsiniz. Bu işlemleriniz tamamlandıktan sonra süsü kapınıza asabilmek için, şeklin en uygun yerine göre yine 5-6 kat ip yapıp bunu süse tutturmalısınız. Bu işlemde bittikten sonra artık kapı süsünüz eviniz için hazır. Huzurlu yuvanızı elleriniz ile süsleyin.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.