Özgür Bilgi Kanalı

Erkeklerin eşlerine en çok söylediği yalanlar


Erkekler eşlerini veya sevgililerini mutlu etmek için bazense sadece geçiştirmek için, onları kızdırmamak adına yalan söylemek zorunda hissediyorlar. Her ne kadar beyaz yalan olsalar da bu yönteme sık sık başvurabiliyorlar.

İşte sık söylenen yalanlar:

  • “Hayatıma giren en mükemmel kadınsın, çok güzelsin”

(en fazla söyledikleri bir yalandır ama içinde gerçekten kötü niyet yoktur. Sadece sizi mutlu etmek için böyle bir yalana başvururlar.)


  • “fazla yemişim ellerline sağlık”

(damak zevkleri anneleri tarafından belirlenmiştir. Fakat eşleri iyi yemek yapamıyorsa mecburen yer ve gerçekten iyi yemek yaptığını söyler ki eşi üzülmesin)


  • “duymadım hayatım telefonum sessizde kalmış”

( çok konuşuyorsun, beni sürekli arıyorsun, demenin kırmadan belli etme şekli)


  • “sen kilolu değilsin, şişman gözükmüyorsun”

(eğer kilolarınız var ve bunu da sıkıntı haline getirmişseniz, siz üzülmeyin diye böyle bir yalan söyleyerek ısrar edecektir.)


  • “başka kadınlara hayatta bakmam”

(her erkek mutlaka çekici olan kadınlara bakar ve bunu engelleyemez. Bu durum sizi aldatıyor demek asla değildir. Erkekliğin tabiatı diyebiliriz.)


  • “şu an toplantıdayım ben seni sonra ararım canım”

(bu cümleyi iş saatleri içinde söylüyorsa gerçek olma ihtimali oldukça yüksek, ancak mesai bitmiş ve saatlerdir yok o zaman biraz düşünmek lazım!)


  • “bu konuyu sonra konuşalım mı hayatım”

( bu cümlede tartışmanın veya konuşmanın sonunda ya haksız olduğu anlaşılacak, ya da bir suçu ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı bu şekilde bir daha açılmasın düşüncesiyle kapatır.)


  • “gerçekten çok üzgünüm”

(genellikle tartışmalarda erkeğe istediğiniz kadar bir şeyleri açıklamaya çalışsanız da o sizi asla anlamayacaktır, onun her konuda gerçek bildiği doğrular vardır. Olayı kapatır, sizden özür diler. Çünkü içinden sizin çok fazla konuştuğunuzu düşünür ve sıkılır, üzgün numarası yapmaya başlar.)


  • “geliyorum, yoldayım canım”

( aslında hala bir yerlerde takılıyor ve ya daha yola bile çıkmadı )Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.