Özgür Bilgi Kanalı

İnsan sosyal bir varlıktır. İlk günden bu güne kadar sevme ve sevilme duygularını hissetmek istemiş ve her zaman kendisine eş aramıştır.

Eski zamanlarda kadınların pek bir varlığı olmamakla birlikte zaman geçtikçe kadın ve erkek eşitliği sağlanmıştır.İnsanın sosyal bir varlık olmasının yanı sıra değişken bir ruh haline sahip olması da diğer canlılar ayıran bir özelliktir ve bu özellik çoğu zaman karşısındaki ve çevredeki insanlar beklemediği davranışlar göstermesine sebep olmuştur.

Eşini bulan insan hayatını onunla birleştirip bireysellikten çok beraber yaşamayı öğrenmiş ve çoğu zaman zıt görüşler beslemiştir. Zaman geçtikçe omuzlarına daha çok yük binen insanoğlu bulduğu eşinden ayrılmayı düşünmüş ve bunun sonucunda boşanmayıda öğrenmiştir.

Eskiden pek yaygın olmasa da toplum bakımından hor görülse de günümüzde hayatımıza çok doğal bir davranışmış gibi yerleşen boşanma terimi büyük bir sorun haline gelmiştir. Fakat bu durumdan kurtulmanın yolları da yok değil !

Boşanma terimini duymak dahi istemeyenler için 5 yol;

– Daha fazla cinsel ilişki

Cinsel ilişki, eşlerin daha fazla birbiri ile vakit geçirmesini ve ilgilenmesini sağladı için bir evlilikte olmazsa olmazdır. Düzenli cinsel ilişki ruh halinizi onarmanın en güzel ve eğlenceli yolu.

– Hatasız kul olmaz ! Fakat affedilmek için daha çok çaba harcamalısınız

Uzmanlara göre yapılan bir hatayı affettirmek için eşinize 5 güzel şey yapmalısınız. 1 negatif davranışa karşı 5 pozitif davranış size daha sağlam temeller sağlar.

– Sosyalleşin, çevrenize de zaman ayırın

Arkadaşlarınız ve akrabalarınız ile geçireceğiniz vakitler sizin ilişkinize sizden çok yarar sağlamaktadır. Bu şekilde tek dostunuz eşiniz olmaz ve tamamen onun omuzlarına binmezsiniz. Eşinize duygusal yük yüklemeyin.

– Hayalleriniz olsun

Unu eledik eleğine astık havasında yaşamayın.. Birlikte yapacağınız yapmak istediğiniz şeyleri düşünün ve daha çok başarı için çalışın ki daha yürüyecek yolunuz olduğunu unutmayın.

– Mutluluğu bekleyen taraf olmayın

Her zaman güzellik ve incelikleri eşinizden beklemeyin, ben merkezli olmayan. Unutmayın ki eşinizde aynı duyguları hissetmek isteyecektir.
Sürekli eşinden mutluluk bekleyen çiftlerin bir zaman sonra aralarında ilgisizlik olduğunu biliyor muydunuz ? Ben merkezli olmayın, hayatı ben diye değil biz diye yaşayın.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.