Özgür Bilgi Kanalı

EVLİLİĞİ KURTARMANIN 15 YOLU

Çok güzel bir evliliğiniz varken bir anda herşey alt üst olabilir. Sizin elinizde olmadan mutsuzluğu çağırmış olabilirsiniz. Güzel hayallerle başlayan evliliğiniz kötü gerçeklerle bitsin istemiyorsunuz. O zaman size evliliği kurtarmanın 15 yolunu anlatacağız. Bu maddeleri dikkatlice okumalısınız ve evliliğinizde neleri düzeltmeniz gerektiğini farketmelisiniz. Eksik olanları telafi ettiğinizde de evliliğiniz için sizin üstünüze düşen görevi yapmış olursunuz.
Peygamber Efendimiz’in eşleriyle şakalaştığını anlatan bir çok hikaye ve hadis vardır. Eşlerin birbirleriyle şakalaşması gerekir. Küçük latifeler, gülümsemeler o eve neşe getirecektir. Her zaman ciddi bir tavır belli bir süre sonra o evin enerjisini de götürecektir. Eşlerimizi kırmadan şakalaşmak gerekir. El şakaları da buna dahildir lakin çok abartmamak gerekir. Fazlası da kişileri rahatsız edebilir. Dozonda şakalaşmalar, gülüşmeler size mutluluğu getirecektir.
Flört döneminde sevdiğimizle buluşacağız diye saatlerce süsleniriz. Nişanlıyken bu durum biraz daha azalsa da devam eder. Evlendiğimizde ise kendimizi salarız. Kıyafetlerimize özen göstermemeye başlarız. Dışarı çıkarken nasıl süsleniyorsak, kendimize bakıyorsak eşimiz için de süslenmeliyiz. Onun istediği giyim tarzında giyinebiliriz yada onun aldığı bir tişörtü onu mutlu etmek için giyebiliriz. Eşimiz gelmeden önce hafif bir makyaj yapabiliriz. Yemek yaptığımız kıyafetleri değiştirip daha temiz bir kıyafet giyebiliriz. Erkekler de işten geldikten sonra duş alıp bakımlı bir şekilde eşlerinin karşılarına çıkmalılar.
Başkalarının yanında eşlerimizi övmeliyiz. Bizi başkalarının yanında öven, bizim iyi yönlerimizi anlatan bir eş istemez miyiz? Bir yere gittiğimizde, ailelerin yanında, arkadaş çevresinde eşimizi özelim.Daha sonra o da aynı hareketi yapmaya başlayacaktır. Sizin bu hareketi onu çok mutlu edecektir ve kendi tavrını düşünecektir. Evliliğinizin kötüye gitmesine neden olan dıştan bir etken mi diye düşünün. Cevabınız evetse yeni bir karar alın ve sizin mutluluğunu baltalayan kişilerden uzak durun. Evliliğinizle ilgili kararları karı koca olarak ikiniz alın ve bu kararın arkasında durun. Kararlı tavrınız sizin evliliğinize müdahale edenlerin gözünden kaçmayacaktır ve geri adım atacaklardır.
Kıskançlık çok aşırı olmadığı sürece normal karşılanacak bir durumdur. Eşinizin kıskançlığını körükleyecek ve cinnet geçirme noktasına gelecek hareket ve tavırlardan uzak durun. Kaınlar ve erkekler sinirlendiklerinde farklı tepkiler verirler. Bu yüzden erkekler kıskançlık konusunda farklı çıkışlar yapabilir. Bu konuda eşinizi kışkırtmamalısınız. Tabiki bu erkekler için de geçerlidir. Eşininizin sizi kıskanması hoşunuza gitse de bu durum çirkinleşebilir ve evde büyük sorunlara neden olabilir.
Eşiniz aile sizin de aileniz olmuştur. Eşinizin arkadaşları, akrabaları, ailesi geldiğinde güler yüzlü davranmaya özen göstermelisiniz. Sevmek zorunda olmasanız da saygılı davranmanız size olumlu şekilde geri dönecektir. Onların hatrını sormalı, kırmamaya çalışmalısınız.
Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Bazı zamanlar olur ki bu lafı ben mi söyledim diye şaşırırız. İnsanoğlu hata yapar, kusurları vardır. Önemli olan kişilerin birbirlerinin kusurlarını örtmeleridir. Eşinizin kusurlarını kapattığınızda o da sizin kusurlarınızı kapatmaya başlayacaktır. Bazı günler vardır ki önemi çok büyüktür. Doğumgünü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü vb günlerde bayanlar hatırlanmak isterler. Erkekler bu günleri hatırlamalı, küçük hediyelerle eşlerini mutlu etmelidir.Eğer tarihleri hatırlayamıyorsanız telefonunuzun not kısmına kaydedebilirsiniz.
İltifatlardan hepimiz hoşlanırız. Eşlerinize arada hiçbir neden yokken iltifat etmelisiniz. Bugün çok güzel görünüyorsun, iyiki seni eş olarak seçmişim, iyiki varsın gibi iltifatlar sevgimizi perçinleştirir. Sevgi sözcükleri kullanmaktan korkmayın. O sizin eşiniz ve güzel kelimeleri hakediyor.
Tartışmalar olduğunda her zaman bir taraf daha sakin davranmalıdır. Biri sinirliyken diğeri susmalıdır. Tabiki bu susmalar sürekli tek kişi tarafından yapılıyorsa orada bir yanlışlık var demektir. Bazen tatktik değiştirmek iyidir. Eşinizi siz iyi tanıyorsunuz. Onun tepkileri doğrultusunda bir yol izlemelisiniz. Eşler arasında sırlar olabilir. Hiç kimseye paylaşmadığı bir şeyi sizinle paylaşmıştır. Bu durumda sırrını saklamalısınız ve hiçbir zaman bir koz olarak kullanmamalısınız. Eşler birbirlerine güvenmeli ve birbirlerine güvendiklerini dile getirmeliler. Kendini güvenildiğini düşünen kişi daha huzurlu olacaktır.
Eşler birbirlerine küçük sürprizler yapmalıdır. Eşinize bir demek çiçek alabilirsiniz yada ona güzel bir yemek masası hazırlayabilirsiniz. Eşinizi sevdiği bir yere tatile götürebilirsiniz. Yalnız gideceğiniz bir tatail sevginizi daha da büyütecektir. Çocuklarınız varsa çocuklarınızı annenize bırakıp tiyatro yada sinemaya gidebilirsiniz. Önceden beraber yaptığınız ama evlenince fırsat bulup yapamadığınız bir etkinliğe katılabilirsiniz. Sevgi büyük bir güçtür. Bu gücü elinde bulunduran herşeyin üstesinden gelir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.