Feng Şui ile Bebek Odası


Çocuklarımız bizim en değerli varlığımızdır. Onların huzurlu olması bizim tek amacımızdır. Çocuklarımıza ve yeni doğan bebeklerimize uygun bir odayı nasıl düzenleriz? Feng Şui ile bu pekala mümkün.

Her zaman ki gibi önce çocuğumuzun Çin takvimine göre burcunu ve özelliklerini buluyoruz. Element ve burcun rengine oda için  eşya ve renk seçimlerini belirliyoruz. Oda için ahşap kullanmanızı öneririz. Bebeğiniz için bol ışık ve hava alan aydınlık bir oda seçmelisiniz. Odanın fazla sıcak olmamasına özellikle dikkat etmelisiniz. Evebeyn odasına yakın oturma odasına uzak olmalıdır. Evin doğuya bakan odası yani doğan güneşin ilk ışıklarını alan oda uygun olacaktır. Bebeğin yatağı duvar kenarında pencere ve kapıdan uzak olmalıdır. Perdeyi koyu renkler de seçmeniz bebeğin uykusunun bölünmemesi için uygun olur.

Odanın penceresi doğaya bakmalıdır. Bebeğin odasın da yumuşak tonlar kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin odasına renkli resimler asmanız gelişimi açısından da etkili olacaktır. Çocuğunuzun odasına da ailesi veya arkadaşları ile çekilmiş  resimleri koyarsanız duygusal gelişimi açısından etkili olacaktır. Çocuk ailesinden uzaklaşmaz ve içine kapanık olmaz.

Çocuğunuz odasının renklerini ve eşyalarını kendisi seçecek durum da ise seçmesine izin vermelisiniz. Çocuğunuz enerjisi yüksek duygusal inişleri ve çıkışları fazla ise odaya asacağınız tablolarda dağ manzarası kullanabilirsiniz. Toprak elementi enerjisini kontrol edecektir. Odanın sürekli düzenli olmasına dikkat etmelisiniz.  Çocuk ve bebek odasın da kırmızı renklerini minimal düzeyde tutmanız uygun olur. Oda da yeşil renkleri kullanmanızı öneririz. Oda da fazla eşyadan kaçınılması gerekmektedir. Aynı zaman da enerjinin rahatça dolaşabilmesi için eşyaların keskin köşelere sahip olmaması gerekmektedir. Oda da bitki bulundurmanızı önermeyiz. Geceleri bitkiler karbondioksit salgıladıkları için bulundurmamanızı öneriyoruz. Yine de kaktüs gibi dikenli bitkileri kullanabilirsiniz. Kötü enerjiyi alacaktır.