Özgür Bilgi Kanalı

Feng Şui’yi çevremizden ordan burdan uzun süredir duyuyoruzdur. Ne anlama gelir Feng şui, ne işe yarar peki. Eski bir Çin öğretisidir. Doğa da var olan enerjiyi yaşadığımız, sürekli bulunduğumuz ortamlar da harekete geçirmeyi amaçlar. Evrenin bize sunduğu nimetlerden, içimiz de saklı olan yeteneklerimizi ortaya çıkarmadan tutun daha bir çok işe yaradığı düşünülüyor.

Sahip olduğumuz eşyaları Feng Şui düzenine göre oturtursak işimizden daha çok verim alacağımız düşüncesi uzun süredir kulaktan kulağa dolaşıyor. Bir yerde doğru da rahat olamadığı yerde insan kendinden de yeteri verimi alamaz. Feng Şui sadece kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir ortam yaratır ve yaşam kalitenizi yükseltir. Peki çalışma ortamınızı veya ofisinizi Feng Şui’ye göre nasıl düzenlersiniz. Anlatmadan önce büyük şirketlerin de çalışma ortamlarını Feng Şui’ye göre düzenlediğini söylemekte fayda var.

Ofisinizi Feng Şui‘ye göre düzenlemek istiyorsanız öncelikle Çin astrolojisin de burcunuzun ne olduğunu ve burcunuzun özelliklerini bilmelisiniz. Bunları öğrendikten sonra burcunuzun yönünü ,elementinizi ve elementinizin özelliklerini bilmelisiniz. Elementinizin özelliklerine göre hangi renkleri uygulayacağınızı ve burcunuza göre de hangi bitkileri bulundurmanız gerektiği hakkın da fikir sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle ofis ortamınız da masanızı asla kapıya ve pencereye dönük tutmamalısınız. Duvar veya koridorlara resimler asmanızı öneririz. Ofisinizi başkaları ile paylaşıyor iseniz onlarla sırt sırta durmamalı yüz yüze bakmalısınız. Ofisinize girer girmez dik bir şekilde masanıza doğru gitmemelisiniz. Ofis renkleriniz de çok fazla siyah kullanmamalısınız. Zira siyah enerji ve veriminizi düşürebilir. Ofisiniz de bitki bulundurmanız enerjinizi olumlu etkileyecektir. Özellikle gelişen teknoloji ile evimize ofisimize giren elektronik aletlerin elektromanyetik dalgalarını tutan bitkiler bulundurabilirsiniz.

Ofisiniz tuvaletin karşısın da olmamalıdır. Ofisinizi sürekli havalandırmayı ihmal etmemelisiniz. Kolonlar var ise bunları iyi değerlendirmelisiniz. Kolonlara resim asabilir önlerine akvaryum koyabilirsiniz. Su bereketi temsil ettiği için akvaryum iyi bir seçim olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.