İnternetten Güvenli alışveriş


Birçoğumuz uygun fiyatlar, kampanyalar ve erişim kolaylığından dolayı internetten alışveriş yapmaya başladık. Ve ülkemizde bu oldukça yaygınlaşıyor. Peki, internetten alışveriş yapmadan önce olası sorunlarla karşılaşmamak ve ürünü daha da ucuza alabilmek için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle alacağınız ürünün yorumlarını mutlaka okuyun. Muhtemelen alışveriş yapacağınız sitede yorumlar sekmesi vardır. Fakat buraya bağlı kalmayın, arama motorlarına ürünün ismini yazarak sonuna ‘’yorumlar’’ ibaresi eklerseniz karşınıza reel kişilerin ürün hakkında forumlarda yaptığı yorumlar çıkacaktır. Bunları dikkatle okursanız ürün hakkında daha detaylı bilgiyle sahip olabilirsiniz. Ayrıca forum sitelerindeki kullanıcılara mesaj atarak daha detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Sizleri anlayışla karşılayacaklardır.

Alışveriş yapmadan önce yapmanız gereken bir diğer şey ise fiyat karşılaştırması yapmanızdır. Fiyat karşılaştırması yapmak için kullanabileceğiniz birçok site mevcut. Bu siteler sizler için ürünün internetteki fiyatlarını topluyor ve en uygununu sizlere sunuyor. Ayrıca hangi sitenin kaç taksit imkânı sunduğunu, kargo ücretlerini de sizler için derliyor.

Eğer gittigidiyor, n11, sanalpazar gibi birçok satıcının bulunduğu bir platformdan alışveriş yapıyorsanız satıcıya mesaj atarak ürün hakkında daha detaylı bilgi alma şansınız var. Kafanıza takılan her şeyi sorabilir, yanıt alabilirsiniz. Bazı satıcılar ürünün resmini çekip atabiliyor bile.

Ayrıca ürünü aldığınız site sizlere bir indirim kodu, hediye çeki sunabilir. Bunu kullanmayı ihmal etmeyin, arama motorlarında o sitenin indirim kodlarını aratarak bulabilirsiniz. Kimi siteler müşteri çekmek için belirli dönemlerde piyasaya indirim kodlarını sürebiliyor.

Bir diğer dikkat edilecek nokta ise kredi kartı kampanyaları. Özellikle büyük internet mağazaları kredi kartlarına oldukça güzel kampanyalar yapabiliyor. Alışveriş tutarınıza göre hediye puanlar, hediye çekleri verebiliyorlar. Eğer kredi kartı veya banka kartı kullanıyorsanız bunu mutlaka dikkate almanızı öneririz.

Ve son olarakta alışveriş yaptığınız sitenin yaygın ve güvenilir bir site olmasına dikkat etmelisinz. Artan dolandırıcılık olaylarına karşı önleminizi önceden almalısınız. Özellikle kredi kartı bilgilerinizi verecekseniz adres çubuğunun tanındaki güvenlik işaretinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. bol indirimli ve kazançlı alışverişler dileriz!