Japon yapıştırıcısı kuşkusuz en tehlikeli yapıştırıcılardan biridir.

Günlük yaşantıdan tutunda, tamir atölyeleri, sanat atölyeleri  gibi atölyelerde dahi kimi durumlarda ihtiyaç duyulabilen bir yapıştırıcı. Yapıştırıcı türevlerinin arasında yapıştırma konusunda en iyisi desek de yanılmış sayılmayız. Bir çok çeşitli ürünü birbirine yapıştırmak için idealdir, örneğin, plastik, tahta, kumaş, kağıt, cam unlar arasında sayılabilir.

Ne var ki kullanım alanı çok geniş olan japon yapıştırıcısı aynı zamanda çok kötü kazalara da mahal verebiliyor. İki cismi birbirine yapıştırayım derken elini bu cisimlere yapıştıranların sayısı hiç de az değil. Daha  da  kötüsü, japon yapıştırıcısından nasıl kurtulacağını bilemeyenler için bu iş çok can sıkıcı üstelik korkutucu bir durum. Elini japon yapıştırıcısından kurtarmak uğruna derisini feda edenler, bıçak, falçata gibi kesici aletlerle yapışan cisim ile elini ayırmak için mücadele verenler ve bunun gibi türlü yöntemlere başvuranlar pek çok.

Ancak japon yapıştırıcısından kurtulmak için bunların hiç biri çözüm değil. Peki bu yapıştırıcıdan kurtulmanın yolu ne mi? Aseton!

Aseton, bayanların oje çıkarmak için kullandıkları, marketlerin güzellik reyonlarında, makyaj ürünleri satan mağazalarda bulunan bir ürün. Şayet japon yapıştırıcısı ile yapıştırmak istediğiniz yer dışında kedi vücudunuzu da yapıştırdıysanız bu bölgeye bir parça aseton sürmeniz istediğiniz etkiyi sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here