Özgür Bilgi Kanalı

Makyaj, bayanların hayatında güzellik adına yapılan bir işlemdir. Özel bir davete giderken, işe giderken, arkadaşlarla buluşurken hatta ekmek almaya giderken bile makyaj yaparız. Her zaman güzel görünmek bayanlara iyi hissettirir. Makyaj bu kadar sık yapılan birşey ise bunun pratik yöntemleri aranmaya başlar. Bu pratik yöntemden biri alıcı makyajdır.

Kalıcı makyaj, deri altına bitkisel kök boyalarının enjekte edilmesidir. Kalıcı makyajının yapılan boyaya ve kullanılan cihaza göre ciltte kalma süresi farklılık gösterir. Genellikle kalıcı makyaj ciltte 3sene ile 6 ay sene kadar kalabilir. Kalıcı makyaj, sağlık sektöründe de kullanılır. Vitiligo hastalığında derinin belirli bölgelerinden renk deformasyonları yaşanır. O bölgedeki hüzceler melanin üretmemeye başlar ve o bölgedeki derinin rengi değişir. Bu rahatsızlığın tıbbi tedavisi olmakla birlikte iyileşene kadar buraya kalıcı makyaj yöntemiyle renk uygulaması yapılabilir. Ten rengi belirlenir ve o renkte kalıcı renk transferi yapılır.
Kanser hastaları kemoterapi ve radyoterapi tedavileri görürler. Bu dönemde tüylerde dökülme görülür. Saçlar, kaşlar,kirpiklerde azalma görülür. Kanser tedavisi gören kişiler bu durumdan rahatsızlık duyabilir. Bu tarz durumlarda da kalıcı makyajdan yararlanılır. Kaşları dökülmüş birine kıl tekniğiyle çok doğal kaş yapılabilir. Kaşlar çok gerçekçi durur. Çok yakına gelmedikten sonra da yapay olduğu belli olmaz. Aynı zamanda bu gölgelere kıl transferi de yapılırsa çok güzel bir görüntü yakalanır.

Kalıcı makyaj, ergenlik dönemini bitirmiş herkese uygulanabilir. Kalıcı makyaj doğal kök boyalarla yapıldığı için alerij bir durum göstermez. İnce uçlu iğnelerle deri altına boya gönderilir. Kalıcı makyaj işlemi yapılırken ağrı hissedilmez. Yapılmadan önce bu bölge uyuşturulmaktadır. İşlem sırasında da bu anestezi uygulaması devam eder. Uygulama bittikten sonra güzellik uzmanı ne yapmanız gerektiğini tek tek anlatmaktadır. Gerekli krem kullanımı tarif edilmektedir. Uygulamadan bir hafta sonra bu bölgekabuk bağlar ve bu kabuklar kendiliğinden dökülmeye başlar. Asla bu kabukları kendiniz kaldırmamalısınız. 3 hafta kadar zaman geçince renkte biraz açılma olacaktır. Bu çok normaldir. 1 ay sonra kadar tekrar rötuş işlemleri yapılır ve kaş son görüntüsüne ulaşır. Kalıcı makyaj doğru ellerde yapılırsa bir sorun yaşamazsınız.

Kalıcı makyaj yaptırırken uzman kişinin tecrübesini, yapılacak yeri ve kullanılan ürünleri incelemelisiniz. Makyaj yapacak uzman temiz olmalı. Yeni bir eldiven giymeli. Sizin karşınızda kalıcı makyaj iğnesini paketinden çıkarmalı. İşleme başlamadan önce size yapacağı aşamaları anlatmalı. Sizi yalan söylemeden aydınlatmalıdır. Öeneğin kaşınıza kalıcı makyaj yapıyorsa ilkönce şeklini çizmeli ve size göstermelidir. Sizin de içinize sinerse işleme başlanmalıdır. Kalıcı makyajda kullanılan boyanın kök boyası olması önemlidir. Hangi marka boya kullanıldığını sormalısınız, gerekirse araştırmalısınız. İşlem yapılan yerin hijyenik olması gerekir. Kalıcı makyaj yaptırmak hayatınızı kolaylaştıracaktır. Çalışan bayanlar için büyük zaman avantajıdır. Sabah kalktığınızda kendinizi makyajlı görmeniz de ayrıca zevktir. Nasıl görünüyorum sorusuna artık son.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.