Özgür Bilgi Kanalı

Bu yazımızda sizlere evimiz için kendi ellerimizle hazırladığımız bir kaç dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğim. Aynı zamanda çocuğumuzla birlikte eğlenerek yapabileceğimiz kendin yap ürünlerine değineceğim. Çocukların motor gelişimini desteklemek için onlarla birlikte dekorasyon parçaları hazırlarken mutlaka onlara da becerebilecekleri küçük görevler verin. Bu onlarda hem sorumluluk hissini artıracak hem de başarı duygusunu tatmış olacaklar. Gidip çok fazla para vererek aldığımız ürünler yerine kendi el emeğimizle hazırladığımız ürünler bizim için çok daha değerli olur. Bu eşyalar evimizde hem bizi yansıtmış olacak hem de israftan kaçınmış olacağız.

1. Böyle bir tabloya ne dersiniz? Hazırlanması çok kolay. Gereken malzemeler: rengarenk düğmeler, kalem, tual ve ya kağıt kullana bilirsiniz, sıcak tutkal tabancası. Ağacı boyamak için boya ve ya kalem kullana bilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok yapılışı çok basit ama tasarımı tamamen bize ait olan bir tabloya sahip olmak çok kolay.

dugme-agac

dugme-agac-aksesuar

2. Sadece renkli el-işi kağıtlarını kullanarak çocuğumuz için rengarenk eğlenceli bir yatak başlığı yapabiliriz. Burada dilerseniz pastel tonlarını da kullana bilirsiniz.

yatak-basligi

3. Desenli el işi kağıtlarını kullanarak farklı ölçüde kestiğimiz kartonların üzerine yapıştırıyoruz. Çift taraflı bant kullanarak resimdeki şekilde ve ya dilediğiniz zevkinize uygun olarak duvara yapıştıra bilirsiniz.

duvar-dekorasyon

4. Masking Tape denilen ve ya renkli banlar kullanarak sevdiğimiz resimleri duvarda çerçeve leye biliriz. Odanızın ve mobilyanızın rengine uygun renkler seçerek hoş bir uyum sağlaya bilirsiniz.

.duvar

5. Pencerenin önüne koyabileceğimiz son bahar kavanozları odamızı çok değişik bir havaya sokacaktır. Bunu çocuklar çok sevecek. Gereken malzemeler: Yapay sonbahar yaprakları, ince ağaç salı, bitkisel yağ, gıda boyası, Glitter parlak pullar.

kavanoz-aksesuar-son-bahar

yaprak

sonbahar-aksesuarlarisu-boya

boya-yag

suni-yaprak

6. Çocuk odası hazırlayacağımız küçük bir dekorasyon parçası. Aynı zamanda çocuklar bu düğmeleri açıp kapatarak motor becerilerini geliştirirler. Gereken malzemeler: renkli ipler, keçe, ve düğmeler.

dugme-aksesuar-yapimi dugme-aksesuar

dugmeden-aksesuar

7. Farklı şekillerde kese bileceğimiz kartonların kenarlarında delik açıyoruz. Çocuklar bu deliklere iyne kullanmadan ipleri geçire bilirler. Bu şekilleri istediğimiz şekilde süsleye biliriz. Ben boya ve pul kullanarak odayı çocuk odası için çok güzel bir dekorasyon ürünü elde ettim.

kelebek

Son olarak yazılarımızı yararlı buluyorsanız destek olmak için paylaşın 🙂


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.