Özgür Bilgi Kanalı

Kitap okuyan genç varmış bir zamanlar. Delikanlı her gün düzenli kitap okurmuş, hatta okuma saatlerini gösteren bir çizelge bile oluşturmuş. Bu genç her gün en az iki saat kitap okurmuş. Okuduğunu anlatır, kitap defterine beğendiği kısımları not edermiş. Okumuş, okudukça bilgi dağarcığı gelişmiş ve geliştikçe de kendini daha iyi ifade eder olmuş. Daha iyi yazar olmuş. Çevresindeki insanları, ülkesindeki ve dünyadaki olayları daha iyi anlamaya ve yorumlamaya başlamış. Konuşması gelişmiş, daha etkili sözler söylemeye başlamış. Söylediklerini süsleyerek hikayeler, denemeler, şiirler yazmaya başlamış. Duygularını artık çok daha net bir şekilde ifade eder hale gelmiş. İnsanını yazmaya başlamış. acıları, sevinçleri, hasretleri ve özlemleri yazmış. Kısa zamanda yazıları farkedilmiş, edebiyat dergilerinde boy göstermeye başlamış. Yazar çevresinde tanınır bir isim haline gelmiş. Sözleri kuvvetliymiş, kimi zaman kılıç gibi keskinmiş. Herkes onu tanır hale gelmiş. Artık ünlü bir yazarmış. Ruhunu okuyarak ve yazarak doyuruyormuş. bundan dolayı da hiç aç kalmamış hayatında. Ayrıca yazılarını okuyanlar da ona hayranlık duyuyor, onun izinden gitmeye çalışıyormuş. Birçok genci de eğitmiiş, yol yordam öğretmiş. İnsanlar hayatı onun sayesinde daha fazla sevmeye başlamış. İnsanlara göremediklerini göstermiş onlara ayna tutmuş. Kimi zaman gerçekleri en acı haliyle söyleyivermiş, korkmadan, usanmadan, sabırla işlemiş ona inanan kalpleri.

Hayat kısaymış ve bir gün onun için son bulmuş; ama eserleri, yazıları hep yaşamış, hayranlarının kalbinde yer etmiş. O yaşayan bir ışıkmış artık. Hep aydınlatmış etrafını ve aydınlatmaya da devam etmiş. Gökyüzündeki yıldızlar gibi yıldız olmuş, akmış gönüllere…

*Hayata gözlerini yummuş tüm yazarların anısına…


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.