Özgür Bilgi Kanalı

Reiki fiziksel, zihinsel veya duygusal sorunların tümünde kullanılır. Teknik, Japonya’da 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkmıştır. Rei “her yerde var olan”, ki “ruhsal yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir. Günlük hayatta aslında çokça duyduğumuz bir tekniktir. Evrensel Yaşam Enerjisi denilmektedir.
Bir Japon Budisti olan Dr. Mikao Usui tarafından ortaya çıkarılmış ve bir şifa tekniğidir. Labaratuvar ortamında yapılan deneylerde, reiki verilen hastaların daha çabuk iyileştikleri gözlemlenmiştir.Reiki ile çalışma üç aşamada öğrenilir ve bunlar hem bağımsız hem de birbirlerini tamamlayıcı düzeylerdir. Hep birlikte tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluştururlar. Herkes her düzeyin eğitimine açıktır ve herkes kendine uygun gördüğü düzeyde öğrenimi bırakabilir ya da öğretmen olabilir. Dereceler insanların birbirine üstünlük sağlaması için değildir. Dereceler sadece reiki gücünü arttırır.
Reiki‘nin Kundalini, Violet Flame, İmera gibi kendi içinde ayrılan şifa sistemleri vardır. Altın üçgen, takyon gibi sistem olamayan ancak farklı frekanslarda ve farklı amaçlarla kullanılabilen, reikinin gücünü yükselten araçları da vardır. Enerji aracı tarafından transfer edilir. Bazı Avrupa ve Amerika ülkelerinde klinikleri de bulunmaktadır.
Eğitim seminerlerle verilir. Seminerler 1-2 gün sürer. Eğitim bittikten sonra öğrenci reiki enerjisini kullanabilir. Aktarımın ellerle geçtiğine inanılır. Reiki’ye uyumlanmış kişi bu enerji akışını ellerin ısınması, soğuması, karıncalanması gibi etkilerle kendisi hissedebilir. Enerjinin kendi bilinci olduğuna inanılır.

Hangi yöne yöneltmek istediğinizi seçmek eliniz de değildir. En çok neresi enerjiye ihtiyaç duyarsa enerji oraya yönelir. Konsantrasyon gerektirmez. Reikiye inanmak şart değildir. Seminerler bittikten sonra Reiki master’ı olunur. Kişi reiki artık yaşam biçimi olarak algılamalıdır. Bu kısım da reiki başkalarına öğretilir. Yani reiki öğretmeni olunur. İkinci aşama reiki de enerji sadece dokunarak değil aynı zamanda uzaktan da gönderilebilir.
Klinik olarak reiki’nin şifa verici özelliği hala araştırılmaktadır..


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.