Rüyada Saç Dökülmesi


Rüyada Saç Dökülmesi

Rüyada saç dökülmesi farklı ve tezat bilgiler ile verilmektedir. Rüya yorumlayan ünlü din alimlerine göre farklı üç genel anlam ifade eder. İlk olarak;  yakın zamanlarda yaşanmış sıkıntı verici olayların etkisi olarak değerlendirilir ve yaşanan bu sıkıntıların zamanla sona ereceğine işaret ettiği şeklinde yorumlanır. Diğer bir yorum şekli ise şeytani rüya olarak isimlendirilir. Yine en fazla erkekler tarafından görülür ve konu genellikle bir kadın veya adam tarafından görülebilecek zarara yorulur. Salih rüya anlamına gelen ve daha fazla yorumlanan son tabir şekli oldukça fazla anlam ifade eder. Bu rüyaların müjde getirici ve aynı anda korku verici olması söz konusudur. Korku verici yorumların sebebi saç dökülmesinin uğursuzluk olarak değerlendirilmesinden kaynaklanır. Genel olarak rüya görenin bir konuda çok üzülmesi ve güveninin sarsılmasına yorulur. Haksızlığa uğraması, bir gelecek kazanımına engel olunması gibi daha derin yorumları da bulunmaktadır.

Saçların tutam tutam döküldüğünün görülmesi, inanılan ve güvenilen kişilerden zarar görüleceği, haksızlığa uğranacağı, elindekilerin onlar tarafından alınacağı gibi kesin tabirler bulunmaktadır. Bu rüyayı görenlerin işlerinde ve ortaklık ilişkilerinde çok dikkatli olmaları gerekebilir. Saçlarının rüyalarında koparak döküldüğünü görenler, iş yaşamında bir yıkıma ve kayba uğrama tehlikesinde oldukları, kullandıkları destekleyicilerin desteklerini kesecekleri, rakiplerine karşı savunmasız kalacağı gibi yorumlar yapılmaktadır. Rüyalarında saçlarının beyazlamış olarak döküldüğünü görmek, hem iş hem de özel yaşamındaki olumsuzlukların geleceğini göstermektedir. Kişinin iş yaşamındaki olumsuzluklar arasında, eşi veya iş arkadaşlarından haklı bile olsa haksızlığa uğrayacağına işaret olarak değerlendirilir. Rüyada saç dökülmesi bir vücut parçasının kaybı olduğundan, maddi ve de manevi olarak birçok kayıp olarak değerlendirilebilir. Hemen her alanda kayba uğrama tehlikesi olduğundan rüyanın görüldüğü dönemdeki her konuda dikkatli olunması şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada bir diğer saç dökülmesi konusu ise saçların tamamen dökülerek kelliğin ortaya çıkması konusudur. Bu şekilde rüya görenlerin borçlanacağı, geçim sıkıntılarına düşeceği, işini kaybedeceği ve muhtaç bir duruma düşeceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyaların her kişiye göre farklı yorumlanacağını unutmamak gerekir. Bu görülen rüyaların tanıdıklarımız ve ya hiç tanımadıklarımız başlarına geliyor olması, kadın ve erkeğin görmesi gibi farklılıklar farklı yorumların ortaya çıkması anlamına gelir. Rüyanın tabir edilmesi klasik ve sabit bilgiler ışığında olması, yorumunun da aynı olması anlamına gelmez. Rüyayı görenin ruh hali ve içinde bulunduğu sosyal durumun göz önüne alınarak yorum yapılması önemlidir. Görülen rüya ile korku duymak ile korkulacak bir duruma tedbir almak arasındaki fark oldukça önemlidir.