Taşların İnsan Sağlığına Etkisi


Taşların İnsan Sağlığına Etkisi

Doğadaki bazı taşların diğerlerinden farklı olarak insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu biliniyor. İşte doğada bulunan şifalı taşlar.

Ağat taşı, uzun ömür ve mutluluğun simgesi. Kişinin konuşma kabiliyetini artırıyor. Vücutta tansiyonu dengelediği gibi günlük stresi atıyor. İnsanı cesaretlendiriyor. Topaz taşının insan üzerine etkisi şunlar: Kötümser düşünceleri ortadan kaldırıyor. Tüm bedeni güçlendirdiği gibi depresyon ve endişenin atlatılmasında yardımcı olur. Akik Taşının yararları şu şekilde: Uğur ve bereket taşı. Kan dolaşımını kolaylaştırır. Akik taşı sağlık ve uzun ömür simgesidir. Turuncu akik sıkıntılı anlarda olayların iyi yönlerini görmenizi sağlar. Sarı Akikle yaşamdan zevk alınır. Kişide güven duygusunu artırır. Turkuaz(Firuze) taşı ise tansiyonu düzenler, kalp hastalıklarına iyi gelir. Sindirim sorunlarından kurtulmak için kemer, toka yapımında kullanılır.

Kalp ve böbrekleri güçlendiren Safir taşının, tüm salgı bezlerini harekete geçirebildiği gibi, sezgi gücünü kuvvetlendirir. Yaydığı sıcaklık nedeniyle enfeksiyonu önleyen ve gribe iyi gelen Kehribar taşı genelde boyun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid bezi hastalıklarına iyi gelir. Kuvars taşı ise vücutta elektriği alır. Meditasyonda kullanılır. Lal taşı ise tehlikeyi haber veren taş olarak bilinir. Kan dolaşımını canlandırır.


yorumblog