Yeni Evinize Nasıl Alışırsınız?


Uzun zamandır oturduğunuz evden ayrıldınız ve yeni bir eve taşındınız. Ortalık boş ve her yer koli dolu. İşte size yeni bir eve alışma yolları.

İlk etapta bir oda seçin(yatak odası ya da oturma odası) ve buradaki kolileri çıkarın. Temizliği bittikten sonra mobilyaları yerleştirin ve dekoratif yastıklar kullanın. Evin diğer kısmı karışıklıktan geçilmediği için bu oda size güven verir ve kendinizi rahat hissedersiniz. Seçtiğiniz odayı hazırlarken perdeleri unutmayın. Perdesi asılmış bir ev size daha sevimli gelecektir. Masa lambanız varsa bunları çalıştırın. Zira masa lambaları tavan lambalarından daha fazla ev havası yaratır. Banyo duşunun perdesi yoksa hemen takın. Çünkü perdesiz duş size yeni bir ev havasını hatırlatır.. Duş perdesinden sonra havlu ve diğer malzemeleri banyoya yerleştirin.

Sevdiğiniz bir şarkıyı dinlemek, yeni eve alışmak için sizi motive edip rahatlatır. Taşınmanın getirmiş olduğu düzensizlik karşısında motivasyonunuz güçlenir. Ayrıca taşınmış olduğunuz mahallede kısa bir gezinti işe yarar. Hem mahallenizi tanımış olursunuz hem de karmaşadan bir nebze olsun uzaklaşırsınız. Eski evinizden getirmiş olduğunuz birkaç mumu yakmak, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlar. Yeni bir eve alışmanın en etkili yollarından biri duvarların boyanmasıdır. Eğer duvar rengini değiştirme olanağınız varsa hemen yapın. Yeni boyanmış bir ev hem daha temiz görünecek hem de başkasının evi, hissini ortadan kaldıracaktır. Boşalttığınız kolilerin kutularını belirlediğiniz bir odada biriktirin. Böylece nelerin eksik kaldığını daha rahat anlarsınız. Duvarlara sevdiğiniz bir fotoğraf ya da tablo asarsanız yeni taşındığınız evi benimsemeniz kolaylaşır. Yeni taşındığınız evde ne kadar fazla vakit geçirirseniz, alışmanız da o denli kolay olur.