Hitman 3 İnceleme

Hitman 3, 2016 yılında yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkan Hitman serisinin finalini bizlere sunuyor. İlk bakışta önceki oyunlara biraz benzeyen Hitman 3, bize sundukları ile diğer oyunlardan ayrılabiliyor mu yoksa öncekilerin bir kopyası olarak mı anılacak, gelin birlikte inceleyelim.

Dünyanın En Güçlü İnsanlarına Karşı Bir Suikastçi

Hitman 3, 2016 üç yılında World of Assassination final bölümü. Başlangıçta bilinmeyen bir müşteri tarafından verilen görevler ile dahil edilen mücadele, dünyanın en gizli ve güçlü örgütlerinden biri olan Providence’a karşı açık bir savaş geliyor. Bize destek sağlama Diana Burnwood ile birlikte, önceki oyunlardan tanıdığımız bize yardım ile bu mücadeleye çabalamak çabalamak.

Hitman 3 ile birlikte üçlemenin finalini yapıyoruz

Önceki oyunları oynamamış ve bu oyun ile doğrudan giriş yapmak isteyebilecek oyuncuları da düşünerek hikaye konusunda çok fazla ayrıntı vermek istemiyorum. Serinin ilk iki sıralı devam eden hikaye bu oyun ile sona eriyor. Oyuna Providence içinde önemli olan hedeflerin peşine düşerek başlıyoruz fakat ilerleyen bölümlerde işler karışıyor. Hikaye sona yaklaşırken, alışkın olduğumuz görevlerden uzaklaştığımız bölümler de bulunuyor.

 

Ana hikayeyi işleyiş şeklini genel olarak beğendim. Ajan 47’nin üç oyunluk macerasına tatmin edici bir oğul veriyor. Bölüm hedeflerinize uyguladığınız seçimler (sözlü ilk şirket gizlice öldürmek yerine plana sadık kalıp yapma tuzağa düşürmek gibi) daha fazla hikaye içeriğine ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik bunlar sadece ana hikaye ile sınırlı da değil.

 

Hitman 3 yeni görevler serinin diğer görevlerini de tekrar oynamamıza olanak sağlar.

Oyunun en dikkat çekici yan görevlerinden biri, İngiltere’de bulunan Thornbridge Malikanesi kimden gerçekleşiyor. Hedefimiz malikanenin öldüğü zannedilen fakat hayatta olan sahibesi. Binaya sızmak için seçebileceğimiz bir sürü farklı yöntem olsa da, malikaneye davet edilen özel dedektifi hızlı bir etkisiz hale getirip, onun değeri ile girmek en dikkat yöntemi. Bu aynı zamanda aynı zamanda bambaşka görevi de önümüze çıkarıyor. Kilitli tehlikede, yanında intihar mektubu ile birlikte aile ölümü ölümü ortaya çıkarmak. Hedefe ulaşmak için sahte kanıtlar ile alakasız birini suçlayabiliriz ama karşılaştığımız konular merak etmemize ve araştırmayı sürdürmemize sebep olabiliyor.

 

Ana hikaye ile hiçbir bağlantısı bulunmayan cinayeti çözmek için etrafta bolca gezindim ve kanıtları topladım. Hedefi belki de 4 kez sessizce öldürme şansım oldu ama “olay neymiş dur bakalım” diyerek Bunları görmezden geldim. Davayı çözüp, hedef ile yüzleştiğimde yaşadığım duygusuna değdi.

 

Hitman 3’te altı farklı lokasyonda görevlere çıkıyoruz.

Gizlilik İçinde Bir Savaş

Hitman 3 ana hikayesi 6 bölümden oluşuyor. Bölümlerin çoğunda önceki oyundan alışık olduğumuz sandbox oynanış şekli mevcut. Gerçek oynanış ilk iki oyun ile hemen hemen aynı. Birbirinden farklı bölgelere edip yolculuk, onlarca farklı yaklaşım ile hedefimizi buluyor ve etkisiz hale getirip mekanı terk etmek istiyoruz. Oldukça fazla gider. Hedefimizin davet ettiği suikastçinin yerine geçip, bize verilen görevi yerine getirerek güvenini kazanabilir, ya da doğrudan yakın koruma kılığına girip hedefin işini bitirebiliriz.

 

Hitman 3’ü ilk iki oyundan ayıran işaretler görevler onaylıyor. Sözünü verdiğim dedektiflik görevi gibi, ana oyundan bağımsız bir hikayeye oyununda kaptırabiliyorsunuz. Bir diğer yazı ise Almanya’da geçen görevde karşımıza çıkıyor. Daha önce ikinci oyunda karşılaştığımız “Bilinmeyen Hedef” durumu bu varsayılan farklı bir boyuta ulaşmış durumda. Bir gece kulübünde peşimize düşen katilleri, kim bize dan ya da kaç kişi bilgeden, etkisiz hale getirmeye çalışıyoruz. Elimizdekileri iyi değerlendirip, yeni doğru belirleyerek tamamlamaya çalıştığımız görev, silahların daha az bir John Wick filmi havasında bir John Wick filmi havasında.

 

Bölümler hem görsel hem de içerik olarak harika reklamlar. Hiçbir bölüm diğerine benzemiyor. Dünyanın en yüksek binasını gezerken, diğerinde Almanya’da terk edilmiş nükleer santraldeki gece kulübüne, bir diğerinde ise Çin’de gizlenmiş bir yeraltı tesisine gidiyoruz. Neredeyse her bölüm istediğinizi yapma, istediğiniz gibi dolaşıp işinizi tamamlama şansı sunuyor. Bu özgürlüğü sağlamayan sadece bir bölüm var. Hikayenin oğul bölümü, görev gereği bizi daha çizgisel bir oynanışa mahkum ediyor ve bir bakıma mantıklı olsa da, üç oyun boyunca alıştığımız özgürlüğün oğul elimizden yaşantıcı.

 

Abimiz her zaman olduğu gibi karizmasından ödün vermiyor.

Ajan 47’nin test arasına yeni bir kamera ekleniyor. Bu kamera sayesinde hedefinizin işini bitirdiğinizi, aynadan çekebilirsiniz.

https://www.epicgames.com/store/tr/product/hitman-3/home

https://www.playstation.com/tr-tr/games/hitman-3/

https://hitman.com/

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here