Özgür Bilgi Kanalı

Gelin bu diyet programı ile bu aralık sonuna kadar fazla kilolarınızdan kurtulup, yeni yıla fit bir vücut ile girelim. Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi?

Hadi o zaman birlikte diyetimizi gözden geçirelim.

Malum önümüz kış bu sebepten ötürü, kilo vereceğim diye vücut sıcaklığınızı düşürüp hastalıklara sebebiyet vermemeli bu ölçülerde bir diyet programı oluşturmalısınız. Size hazırladığımız bu diyet programı da hem kilonuza hem de kış aylarında sıcak kalmanıza katkı sağlayan bir program.

Gelelim öğün öğün sizi sıcak tutacak ve kilo verdirecek bu programa.

Öncelikle sabah kahvaltısına geçelim. Sabah kahvaltısından önce midenizi çalıştırmanız, sindirime hazır hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için, sabahları kahvaltıdan önce 2 bardak su içmenizi öneriyoruz. Kahvaltıda 1 adet rafadan yumurta ile bir dilim beyaz peyniri iki dilim çavdar ekmeği ile yemenizi öneriyoruz. Kahvaltıdan sonra, çiğ sebze yiyerek midenizin rahat çalışmasına katkıda bulunmalısınız.

Öğle yemeğinden önce mutlaka sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında bir adet kış mevsimine özel meyve yemenizi tavsiye ediyoruz. Öğle yemeğinde ise, protein ihtiyacınızı dengelemek gerekmektedir. Bunun için, bonfile büyüklüğünde orta seviyede pişmiş et tercih edebilirsiniz. Sonrasında sindirimi kolaylaştırmanız için tahıllı ince bir dilim ekmeği salata ile birlikte tüketin.

Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında da gene mutlaka ara öğün yemelisiniz. Bu ara öğünde yağsız tost yemenizi önerebiliriz. Akşam yemeğinde hafif gıdaları tercih ediyoruz. Bir dilim ekmek ile beraber bir tabak sebzeden oluşan yemeği tüketebilirsiniz mesela. Bu yemeğin ardından bir kase yoğut ile de mutlaka salata tüketmelisiniz. Bu vücudunuzun su dengesi ve kolay sindirim için gereklidir.

Geceleyin ise, 2 adet kışa özel meyve yemeniz, diyetinizi tamalayacaktır. Eğer, sağlık durumunuz el vermiyorsa yada diyet sırasında herhangi bir sağlık problemi yaşarsanız diyeti kesip acil tıbbi destek almanız gerekmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.