Özgür Bilgi Kanalı

Altınbaş otu sert kayalıklar arasında, geniş otlu ve çalılı alanlarda ya da ağacı seyrek olan ormanlarda yetişir.

Altınbaş otundan en iyi iyileştirici etkiyi alabilmek için temmuz ve ağustos ayları arasında, toprağa temas etmeyecek kadar yukarıda olan kısımları toplamalısınız. Ardından bu kısımlar gölgede ve havadar bir yerde kurutulmalı ve sonrasında toz haline getirilmelidir.

Altınbaş otu nasıl kullanılır?

Bir litre kaynar su içerisine kurutup toz haline getirmiş olduğunuz iki tatlı kaşığı ekleyin. Su ve altınbaş otunu 10 dakika daha birlikte kaynatın ve ardından yarım saat demlendirin.
Sonrasında bir çay süzgeci yardımıyla süzün ve geri kalan altınbaş çayını bitene kadar yemek aralarında, yarı aç – yarı tok bir halde günde üç bardak için.
Hastalığınızın geçip geçmemesine göre 10 – 15 gün kadar devam etmelisiniz. Eğer altınbaş çayınız biter ise aynı şekilde yeniden hazırlayabilirsiniz. Eğer 15 günün sonunda tekrar devam etmek istiyorsanız, ilk olarak 10 gün ara vermeli ve sonrasında bir 15 gün daha kullanmalısınız.

Altınbaş otu hangi hastalıklara iyi gelir?

o Altınbaş otu başlıca böbrek problemlerinde kullanılır.
o Böbreklerin daha hızlı çalışmasını sağlar, taş düşürmeye yardımcı olur.
o Böbrek iltihaplarında tedavi edici özellik gösterir.
o Böbrek problemlerine ilaveten nefrit hastalığında, idrar yapamama problemlerinde, bebek ve çocuk ishallerinde ve ince bağırsak iltihaplarında çok büyük faydalar verir.
o Albümin tedavisinde kullanılır.
o Kadınların adet dönemlerinde oluşan aşırı kanamaları düzene sokar.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.