Özgür Bilgi Kanalı

Balık Yağı Nedir?

Ton balığı, somon, mersin balığı, kefal, lüfer gibi balıklardan elde edilir. Genellikle eczaneler de satılan kapsülleri kullanılır. Bilmediğiniz markaların ürünlerini kullanmayınız. Balık yağı oldukça faydalıdır.Hemen hemen her şey için kullanılabilir. Balık yağı kapsüllerinde, yağın bozulmaması için yağa ek olarak bir miktar E vitamini eklenmektedir. Bazı balık yağı kapsülleri kalsiyum, demir veya A, B1, B2, B3, C, D vitaminlerinden birini ya da bir kaçını içerebilir. Özellikle son yıllarda sıkça duyarız balık yağını. 2 tür balık yağı vardır balığın karaciğerinden ve gövdesinden elde edilen yağlar. Hamile kadınların balık yağı kullanması pek de tavsiye edilmez. Fakat illa kullanacaklarsa balığın karaciğerinden yapılmayanı kullanılmalıdır.

Balık Yağı Ne İşe Yarar?

İçerisin de Omega 3 bulundurur. Balık yağının iştah açıcı özelliği vardır. Bu sayede kilo aldırır. Çocukların kemik gelişimine de faydası bulunmaktadır. Özellikle gelişme çağında ki çocuklar için faydalıdır. Depresyon, panik atak, stres gibi rahatsızlıkları olan kişiler için psikolojik tedavi için alınan ilaçlardan daha faydalıdır. Bu tür rahatsızlıkları olanların kullanması yararlarına olacaktır. Hafızası kuvvetli olmayanların kullanmasın da fayda vardır. Hafızayı güçlendirir. Kalp ve damar hastalığı bulunan kişilerin kullanması önerilir. Kolesterolü bulunanlar için birebirdir. Damar sertliğini azaltır. Bağışıklık sistemi zayıf olanlar kullanabilir. Böylece birçok hastalıktan korunmuş olursunuz. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor olması AIDS hastalarının da balık yağı kullanması gerektiğini gösterir. Mide ve bağırsak rahatsızlığı olan hastalar da balık yağı kullanabilir. Saç köklerini besler ve saçın dökülmesini önler. Balık yapı, cilt kuruluğunu engelleyerek, parlaklığı korumada yardımcı olabilir. Alzheimer hastalığına karşı koruma sağlamaktadır. Balık yağı kapsülleri kullanmak yerine elbette balık tüketmenizi öneririz. Hafta da 2-3 kez balık tüketmeniz sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.