Özgür Bilgi Kanalı

Beyin Pili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Beyin pilleri özellikle Parkinson hastalarının hayatında yeni bir dönem açacak. Parkinson hastası olan kişiler kaşık tutamaz, yazı yazamaz, çayını içemez ve yardımsız yaşayamayan kişilerdir. Beyin pili sayesinde Parkinson hastaları sağlıklı günlerine kavuşacaktırlar.
Beyine takılan piller en başta Parkinson hastalığı olmak üzere hareket bozukluğunun olduğu durumlarda cerrahi müdahale ile takılan cihazlardır. Beyin pilinin kullanım alanı özellikle Parkinson hastalarıdır. İlaç tedavisinden bir sonuç alınamadığında ve şiddetli bir şekilde titreme nöbetleri yaşayan Parkinson hastalarında kullanılan beyin pilleri oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Günlük rutin işlerini yapmaktan aciz olan hastalar beyin pili sayesinde bunları yapıyor ve titremeleri ortadan kalkıyor. Depresyon, Alzheimer, epilepsi, aşırı şişmanlık gibi problemler yaşayan insanlar için de bilim adamları çalışmalarını sürdürmektedir. Beyin pili tedavisinin en büyük özelliği kontrol edilmesi, programlanması ve ayarlanmasıdır. Yani bir yan etki görüldüğü zaman ayarları değiştirebiliyorsunuz. Eğer hasta pilden memnun değilse veya pil ile ilgili bir problem yaşarsa o zaman pili kapatabilir veya çıkartma olasılığınız vardır. Beyin pili takılan Parkinson hastalarında ki iyileşmeyi herkes gözleri ile rahatlıkla görebilir. Bu cihaz sayesinde Parkinson hastaları tekrar hayata bağlanıyor. Şiddetli titreme, katılık ve tutukluk nedeniyle hareket edemeyen Parkinson hastaları beyin pili sayesinde bu durumlarından kurtuluyor. Yalnız ameliyat olacak olan Parkinson hastalarının seçimi oldukça önem taşımaktadır. Ayakkabısını bağlayamayan, gömleğini ilikleyemeyen, bir başkasının yardımı olmadan yaşamını sürdüremeyen, sosyal hayattan kopan ve insanlara küsen hastalar beyin pili naklinden sonra bunların hepsini arkada bırakıp normal hayatlarına geri dönüyorlar.
İlaç tedavisinden dolayı herhangi bir yarar göremeyenler, aşırı derecede titremesi olan, bakım için bir başkasına ihtiyaç duyan Parkinson hastaları için beyin pili teknolojinin kendilerine sunduğu bir nimettir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.