Özgür Bilgi Kanalı

Sağlığımız bozulduğunda soluğu hastanelerde alırız. Bir sürü ilaç listesiyle karşılaşırız ve bu ilaçları içeriz. İlaçlar kapsüllerin içine sıkıştırılmıştır. Bu kapsüller genellikle böbreklerden süzülür. Bu da böbreği yormak demektir. Uzun süre ilaç kullanımı kullanıldığında da bazı organların görevini tam yapamadığını görürürüz. Rahatsızlandığımız mutlaka ilk seçeneğimiz tıp olmalı ve gereken tedavi yöntemlerini uygulamalıyız.
Tıp bu kadar ilerlememişken insanlar dermanı doğada ararlarmış. Günümüze kadar bitkisel çözümler koca karı ilaçları olarak bilinse de hayatımızda yer edindiler. Tıp bitkisel çözümlere tepki verirken şimdi tedaviye yardımcı olduklarını kabul etmişlerdir. Zaten ilaçların özüne bakıldığında çoğunun bitki özünden yapıldığı da görülmüştür. Doğanın bize sunduğu olanaklardan doğru bir şekilde yararlanmak gerekir.

Bitkisel çaylar birçok rahatsızlığa iyi gelir. Bazıları yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Örneğin zayıflamak için yeşil çay önerilir. Yeşil çay vücuttaki toksinleri atamaya yardım eder. Bağışıklık sistemini destekleyicidir. Bağırsaklarımızın çalışmasını sağlar. Bitkisel çaylar doğru kullanıldığında şifa dağıtırken yanlış kullanılırsa sağlığımızı tehlikeye atabilir. Bitki çaylarını günde 2 fincandan fazla tüketmemek gerekir. Nasıl ki kullandığımız ilaçların bir dozu varsa bitki çaylarının da bir ölçüsü vardır. Sürekli ilaç kullanan biriyseniz doktorunuza danışmadan bitki çayı kullanımı yapmamalısınız. Bazı bitki çayları kasları gevşettiği için hamilelik döneminde bitki çaylarının içilmesi doğru değildir. Erken doğuma, düşüğe neden olabilir. Bitki çaylarının çocuklarda kullanımı da dikkat edilecek hususlardandır. Daha çok faydası olsun diye suyun içine daha fazla bitki koymamalısınız. Demleme işlemini birkaç dakika olarak yapmalı sonrasında bu suyu süzmelisiniz.

Bitki çayları zayıflamada çok fazla kullanılır. Bazı bitkiler tek kullanılmalıdır. Birkaç bitkinin karışımı vücudunuza zarar verebilir. Bu yüzden bitki çayı hazırlarken tek bitkiden yararlanmaya çalışın. 40 tane bitkiden hazırlanmış zayıflama çayları yüzünden sağlık problemi yaşayan insanlar vardır. Zayıflayacağız diye sağlığınızdan olmayın. Aldığınız bitkilerin taze olmasına dikkat edin. Bildiğiniz aktarlardan alışveriş yapın. Bayat ve uzun süre beklemiş bir bitkiyle yapılan bir bitki çayı sağlıklı olmayacaktır. Bitki çaylarını şekersiz içmeye çalışın. Şekersiz içilen bir bitki çayı daha çok etkisini gösterebilir. Mide sorununuz varsa aç karına bitki çayları içmemeye özen gösterin. Sağlığımız için önce doktora danışmalı daha sonra uygulamalar yapmalıyız.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.