Özgür Bilgi Kanalı

Cilt bakımınıza ne kadar önem verirseniz verin, doğru metodları kullanmıyorsanız asla olumlu sonuç alamazsınız. Cilt bakımına geçmeden önce cilt lekelerinizi ve cildinizi tanımanız önemlidir. Nemi eksikse, cilt lekeleriniz buna bağlı gelişebileceği için cildinizi sürekli nemli tutmanız gerekir. Cildiniz yağlıysa, yağ kurutucu bir önlem almak yerine düzenli olarak soğuk su ile yüzünüzü yıkamanızı önerebiliriz. Kış aylarında, soğuğa çıkacaksanız, yüz felci ile karşılaşmamak için, çıkmadan 1 saat önce yıkamanızı öneririz.

Cildinize özel bakımı getirdikten sonra gelelim cilt lekeleri ile başa çıkmaya. İlk olarak şişmiş gözleri ele alalım. Uykusuz geçirdiğiniz geceler, üzülüp ağlayarak geçirdiğiniz günler sonucu şişmiş gözler ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz problemler için, gözünüze uygulayacağınız buzlu kompres iyi gelecektir. Tavsiyemiz, sırt üstü yatarak bir adet buz parçasını gözünüzün çevresinde masaj yapar şekilde gezdirmeniz. Buzlu kompresinizin ardından, gözlerinize patates dilimi koyup, biraz dinlenmeniz iyi gelecektir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, buzlu kompresi yaparken, çok bastırmamanızdır. Hafif dokunuşlar ile uygulamalısınız.

Sivilcelerde şişmiş gözler kadar can sıkıcı problemlerdir. Cildinize gerekli bakımı yapsanız da, geceleri olan yağlanmalar ile sabaha yüzünüzün tam ortasında çıkan sivilceler ile uyanabilirsiniz. Sivilceler ile mücadelede kesinlikle onları sıkıp kurtulmaya çalışmamanızı tavsiye ediyoruz. Biz sivilce ile mücadelede, sivilce ile savaşı değil de uzlaşma yöntemini tercih ediyoruz. Tavsiyemiz, sivilcenizin üzerine buzlu kompress yapın, böylece sivilcenin kızarıklığı gidecektir. Kızarıklığı giden sivilcenizin üzerine bir pamuk yardımıyla göz damlası damlatıp temizlemek ardından da herhangi bir kapatıcı ile üzerini kapatmayı önermekteyiz.

Bir diğer can sıkıcı cilt problemi de, kırmızı lekelerdir. Aslında bu tarz cilt lekeleri genelde kuruluğa bağlı ortaya çıktığı için, bu problemi yaşayanlara nemlendiricileri önermekteyiz. Eğer nemlendirici niz yoksa, salatalık ile kızarıklıklar üzerine kompress de yapabilirsiniz.

sağlıklı günler dileriz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.