Özgür Bilgi Kanalı

DİŞ AĞRISININ NEDENLERİ

Zamanla meydana gelen diş çürümeleri, diş etindeki zedelenmeler, enfeksiyonlar, çenede meydana gelen problemler neticesinde diş ağrısı oluşabilmektedir. Ancak birtakım unsurlar bu durumlara tetiklemektedirler. Dişlerin düzenli olarak fırçalaması, diş ağrısına neden olan en temel faktördür. Bundan dolayı dişler günde iki kez fırçalanmalı ve bu sayede diş sağlığı korunmalıdır. Bununla birlikte gargara ve tuzlu su ile ağzın çalkalanması da diş etlerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Diş ağrısına neden olan bir diğer sebep ise yirmilik dişler. Her insanda 15 yaşından itibaren oluşmaya başlayan bu dişler, bu dönemden sonra normal diş sırasında yer bulamadıklarından dolayı damak sırasında oluşan göstermektedirler. Bu dişlerin damak kısmında çıkması şiddetli diş ağrılarına sebebiyet verebilmektedir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.