Özgür Bilgi Kanalı

Bu siz ve bebeğinizin faydalanmasına yardımcı olmak için hamile iken belli gıdaları alırken size aynı zamanda bebeğinize verebileceği zararları önlemek için diyabet olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Düzgün yemek ve çocuğunuzun gelişimine zarar verebilecek gıdalar arasında bulunanları mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
Biz hamilelik sırasında diyabeti önlemek ve önceden önlem almak için en yaygın olan civa oranını dengelemek iyi bir yöntemdir. Deniz ürünlerini tüketiminizi arttırmanızı öneriyoruz. Çok fazla cıva bebeğinizin sinir sisteminin gelişmesine zarar verebilir. Önlemek için besinler şunlardır: Kılıçbalığı, köpekbalığı, kral uskumru ve kiremit balığı. Civa seviyesi bu noktada düşük olacaktır.
Diğer balıklar arasında ise; karides, konserve ışık ton balığı, somon, Pollock(alaskada bulunur) ve yayın balığı. Albacore(ton balığı) orkinos seçerek haftada 6 kez tüketilmesi önerilmektedir.

Çiğ balık yemekten kaçının veya tamamen kabuklu deniz hayvanları tüketmeye gayret edin. Tüm balıkları 145 derece arasında bir iç sıcaklığa kadar pişirildiğinden emin olun. Eğer sıcaklık emin değilseniz, bir et termometresi ile ya da fırınınızın termometresi ile ölçün. Tüm çiğ veya az pişmiş et ya da kümes hayvanlarından kaçının. Bu sosisli sandviç ve öğle yemeğinde et yemeyi bırakmanız tavsiye edilir. , sosisli buharlı kadar pişirin emin olun. Yumurta pişene kadar haşlamanızda yarar var, yumurta tüketecekseniz yumurtanın tam haşlandığından veya piştiğinden emin olun.

Hamile olduğunuzda, bebeğiniz için en iyi ve çıkarına olan her şeyi yapmak istiyorum diyorsanız. Bu sizin için belirtmekteyiz.
Peynir;
Pastörize edilmemiş Peynir
Onlar açıkça pastörize olarak etiketlenmiş olan peynirleri tercih edin, beyaz peynir ve kaşar peynir gibi tüm pastörize edilmemiş peynir ürünleri kaçının. Bu, aynı zamanda herhangi bir pastörize meyve suyu, elma suyu, ya da sütte olabilir.
Hamilesiniz ve bebeğiniz için her şeyi yapmak istiyorum diyorsunuz.
Bir fincan kahve içmek istiyorum diyorsunuz. Kafein miktarını dengede tutarsanız neden olmasın. Hamilelik sizi ekstra yorgun ve yorgun hissetmenize sebep olur. Ne yazık ki kafein alımından geçebilir, bu nedenle kafein ihtiyacını karşılamak ve kafein miktarını sınırlamak hamile bir kadın için en iyisidir. Hamile kadınlar için, kafein günde 200 mg daha az ile sınırlı olmalıdır. Bir çay bardağı kahve 47mg kafein içerirken Bir fincan kahve, kafein 95 mg kafein içerir. Bu miktarlara göre dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Hamilelikte alkol tüketimi;
Alkol beyin dâhil olmaz üzere bebeğinizin minik gelişmekte organlara zarar verebilir ve Fetal Alkol Spektrum Bozuklukları denilen rahatsızlıkların bütün ya da ana nedeni olabilir. Hamile iken tüm alkol kullanımını ortadan kaldırmak zorundasınız.
Yukarıda belirmiş olduğumuz listedekileri kullanmaktan kaçınmanız gerekenler haricinde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Üstüne basa basa söylemek durumundayım alkol sizde dahil olmak üzere bebeğinize ileri safhalarda önüne geçemeyeceğiniz zararlar verecektir..


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.