Özgür Bilgi Kanalı

Doğanın mucizesi narın faydaları saymakla bitmiyor.Nar kadar nar kabuğunun faydaları da oldukça fazla.
Nar antioksidanlar yönünden oldukça zengin bir meyve. Yağ ve proteinin hemen hemen hiç bulunmadığı nar, tam bir potasyum deposudur.
Po­tas­yum ve de­mir mi­ne­ra­li ile C vi­ta­mi­ni açı­sın­dan da çok zen­gin bir mey­ve olan nar, B1, B2 vi­ta­min­le­ri ile kal­si­yum ve fos­for mi­ne­ral­le­ri­ni de ba­rın­dı­rır.
Nar antikanser özelliği taşıyor. Özellikle meme, prostat mide, cilt ve bağırsak kanserini iyileştirme özelliği taşıyor.

Nar kabuğunu kuruttuktan sonra çekip toz haline getirip çay olarak demleyebilirsiniz.Ayrıca bu tozu yemek,salata ve mezelerde de kullanabilirsiniz.Şeker hastalarına da oldukça faydalı olan nar kabuğunu atmak yerine değerlendirmekte fayda var.Kötü huylu Kolesterole de oldukça faydalı olduğu bilinmekte.Ağız yaralarına ve diş eti hastalıklarına da iyi gelen nar aynı zamanda kalp çarpıntısını da giderir.

Na­rın en önem­li özel­lik­le­rin­den bi­ri ge­nel da­mar sağ­lı­ğı­nı, özel­lik­le de kal­bi ko­ru­ma­sıdır. Da­mar tı­ka­nık­lık­la­rı­nı ge­ri­let­me özel­li­ği bu­lu­nan nar, ‘A­CE­’ de­ni­len en­zi­mi en­gel­le­ye­rek tan­si­yon dü­şü­rü­cü bir et­ki de ya­pı­yor.
Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır.
Narı günlük olarak bol bol tüketmek kısa bir zaman da bize olumlu etkileri ile geri dönecektir.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.