Özgür Bilgi Kanalı

Anne adaylarının en büyük korkusu hamilelik döneminde aldığı kiloları verememektir. Hamilelik döneminde sıkça duyduğumuz cümlelerin arasında ” ben bu kiloları nasıl vereceğim ? ” cümlesine rastlamaktayız. Hamileliğin sonunda ise bu cümle yerini ” Ne yaparsam yapayım bu kilolardan kurtulamıyorum ” cümlesi almaktadır.

Anne adayları, bebeklerinin daha iyi gelişmesi adına karın bölgelerinde yer açmak için kilo almalıdır. Vücutlarında bir takım değişiklik yaşayan hamileler unutmamalıdır ki sağlıklı beslenme ile alınan kilolar doğacak çocuklar için gereklidir. Fakat toplum arasında aşerme olarak bilinen durum ile hamileler, hamilelik dönemi dışında yiyemedikleri besinleri bu bahane ile tüketmektedir ve bu durumda kilo alımına sebep olmaktadır.

Çocuğun doğumu ile olağan hayatlarına geri dönen annelerin artık düşündüğü tek şey aldığı kiloları nasıl vereceğidir.Bu yazımızda alınan kilolardan kurtulmanın yollarını anlatmaya çalışacağız.

Çabuk Kilo Vermeyi Düşünmeyin

Nasıl ki aldığınız kiloları hemen almadıysanız, verirken de hemen veremezsiniz. Bu sebeple her şeyden önce sabırlı olmayı öğrenmeniz gerekmektedir. Beklentilerinizi yüksek tuttuğunuz sürece bu durum sizi moralman yıkacaktır.

Kaloriden Uzak Durun

Şüphesiz ki kilo alımının en büyük sebeplerinden birisi kalori ağırlıklı beslenmedir. Kilo vermek ve almamak isteyen kişilere karşı verilen ilk tavsiye kaloriden uzak durmaktır.

Bol Bol Su İçin

Cildinizi oksitlerden arındıran su, sindirim sistemine sağladığı yarar sayesinde kilo vermenize oldukça yarar sağlayacaktır. Neredeyse tüketeceğiniz her içecekte var olan kalori ve şeker miktarı sizin zararınıza olduğu için su tüketmeniz gerekmektedir.

Spor Olmazsa Olmaz

Kilo vermenizde en büyük yardımcınız spor olacaktır. Aldığınız kilolar derinizi genişlettiği için verdiğiniz yağlar sarkmalara sebep olacaktır. Bu sarkmalardan kurtulmanın yolu ise spor yapmaktan geçer.

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor ile çok rahat bir şekilde kilo verebilir ve aldığınız kiloların sebep olduğu ruhsal çöküntüden kurtulabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.