Özgür Bilgi Kanalı

BEYİNDE GÖRME MERKEZİ

Bütün canlıların organları ve organizmaları son derece hassas yapılarla ve olağanüstü düzenlerle kurulmuş gibidir. Gözün çalışması insanları hayrete düşürürken, değişik tabakalarının sayesinde görüntüyü alıp işleyen organ esasında son derece ilginç bir süreci de başlatarak insanı hayrete düşüren bir konuyu ortaya koyar. Beynimizde canlanan şekiller ve görseller tamamen beyin görme merkezinde oluşurken, gözün arka sinirlerine kadar gelen ışığın buradan öteye geçmediği bilinmektedir. Varoluşundan yok oluşuna kadar her zaman kapkaranlık bir ortamda olan beynin, birkaç santimetre küp lük bir alanda bütün görüntüleri net bir şekilde ortaya koyması ve insana yaşatması da son derece ilginç bir durum ortaya koymuştur.

Bütün renkler ışık karanlık her şey buradadır ve insan bilinci kendine gelmeden evvel de bu özellikler orada mevcut bulunmaktadır. Dışarıdan içeriye ışık ses ve bunun gibi duygularımızın harekete geçtiği sinirlerin yaptığı çalışmalar beyin içine gitmemektedir. Yani gördüğümü duyduğumu stadın aldığımız her şeyin daha önceden orada mevcut olması son derece ilginç bir durum ortaya koymaktadır.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.