Özgür Bilgi Kanalı

Doğada mutlaka her hastalığa çare olacak bitki mevcut. Peki, hangi bitki hangi hastalığa iyi geliyor? İşte birkaç tavsiye.

Eğer trioid bezlerinizde sıkıntı varsa bol midye tüketmek gerekiyor. Zira midyede bulunan omega 3 trioid bezlerinin normal çalışması için gerekli. Turunçgiller bol miktarda C vitaminine sahip. İçerdikleri Flovanid adlı antioksidanlar sayesinde atardamar ve kalbin hasar görmesini engelliyorlar. Portakal içerdiği folik asit sayesinde potasyum ve kalsiyum üretiyor. Bu da alyuvar hücrelerinin çoğalmasına neden oluyor. Üstelik C vitamini içeren besinlerden yiyerek, safra kesesinde taş oluşumunu da engellemek mümkün. Artirit ve romatizma hastalarının, bol miktarda enginar yemesi gerekiyor. Enginarın toksinleri temizleyici bir özelliği var.

Ülseri olan kişiler için lahana çok faydalı. Lahananın mideyi temizleyici bir etkisi var Yüksek oranda C vitamini içeren lahananın çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilir. Meyan kökü karaciğeri koruduğu gibi, stresle başa çıkabilmek için gerekli olan kortizol hormonunu salgılatır. Çölyak hastalığı için kestane buğday içermeyen un kaynağıdır. E ve B6 vitaminleri içeren kestanenin sindirimi kolaydır. Kolibasilinin üremesini engelleyen tarçın, limon çayına balla eklenerek içildiğinde, boğaz ağrılarına ve adet dönemi sancılarına iyi gelir. Sindirime yardımcı olan zencefil, enerjiyi artırdığı gibi otobüs ve araba yolculuklarında mide bulantısını azaltıyor.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.