Özgür Bilgi Kanalı

Bekarken sevdiğimiz ararız ve o kişiyi bulduğumuzda onunla evlenmeyi hayal ederiz. Gelinlik, düğünün nerde yapılacağı, davetiyetinin nasıl olacağı gibi tüm ayrıntılar tasarlanmıştır. Sevdiğimizle evleniriz ve mutlu bir yuva kurmanın heyecanıyla zamanımız geçer. Bir süre sonra seven iki insan bir meyve dünyaya getirmek ister. Bu sefer de onun hayali başlar. Acaba kime benzer, erkek olursa adı ne olur, kız olursa adı ne olur? Bu tatlı sorular bebek istemimizi kuvvetlendirir.

Hamile kalmak için ruhen ve bedenen kişinin kendisini iyi hissetmesi gerekir. Evlat sahibi olmak büyük sorumluluktur. Hamilelik dönemi de sonrası da sabırlı olmak gerekir. Uykusuz kalacağınızı, bir türlü neden ağladığını bulamadığınız zamanların olacağını ve oturup onunla birlikte ağlayacağınızı bilmelisiniz. Hamilelik döneminde iki kişi yaşayacaksınız. Yeri gelecek ayaklarınız şişecek, yeri gelecek beliniz ağrıyacak. Bunlara hazır mısınız, ilkönce bunların cevabını vermeniz gerekiyor.

Hamile kalmadan önce doktora gitmek ve bazı testler yaptırmak sağlıklı bir hamilelik geçirmek için çok önemlidir. Rahminizde olan bir yara, miyom yada başka bir sorun hamileliğinizi geciktirebilir. Önceden öğrenmek ve tedavi olduktan sonra hamile kalmak daha sağlıklı olacaktır. Kansızlık sorununuz varsa hamileleiğiniz zor geçebilir. Hamile kalmadan önce kan değerlerinizi düzeltmeli daha sonra hamile kalmalısınız. Tiroit bezinizde sorun varsa da hamileleik zorlu geçebilir. Kronik rahatsızlığı olanlar zorlu bir hamilelik geçirebilirler. Genel bir test yaptırın ve gereken adımları atarak hamile kalma zeminini hazırlayın.

Hamile kalmaya ruhen ve bedenen hazırsanız yumurtlamanın olduğu dönemleri takip etmelisiniz. Bunu adet döngünüzden bulabilirsiniz. Kaç günde bir adet oluyorsunuz bunu takip edin. Örneğin 30 günde bir adet oluyorsanız bu sayıdan 14 çıkarın. 30-14= 16 Adet olduğunuz günden itibaren 16 gün sayın. Bu günün birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrası hamile olasılığınızın yüksek olduğu günlerdir. Spermler 72 saate kadar yaşayabilirler. Bu biligiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Tabiki adet döneminiz farklı tarihlerde oluyorsa ve düzensizse bu hesaplamada sorunlar çıkabilir. Bu evde hesaplayacağınız kolay bir yöntemdir. Uzun süredir hamile kalamıyorsanız mutlaka bir doktora görünmeniz gerekir. Sağlıklı ve hayırlı evlatlar yetiştirmeniz ümidiyle.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.