Özgür Bilgi Kanalı

Yoğun iş temposu ve soğuk havalar sayesinde oluşan hareketsizlikle kabusunuz olan kilolarınıza yeniden merhaba mı dediniz ? Hemen korkmayın yaz aylarına kadar çok zaman var.

Soğukların gelmesi ile birlikte evde ve iş yerinde sıkıntıdan midemize biraz düşkün olduğumuz doğru. Bir de su içseniz yarıyorsa, yandınız ! Ben yazı bekleyemem diyenlerdenseniz bu yazımızı dikkatlice okumanızda fayda var. Fakat unutmayın ki hangi diyet olursa olsun mutlaka bir uzmana görünmeniz gerekmektedir.

– Öncelikli hedefimiz hava şartları ne olursa olsun 40 dakika yürüyüş !

Diri ve güzel bir vücuda sahip olmak için yapacağınız 40 dakikalık yürüyüş hem sıkıntılarınızı gidermektedir hemde gözünüze batan fazla kilolarınızı. Ayrıca unutmamak lazım, kilo verirken ister istemez vücudunuzda sarkmalar meydana gelecektir. Yürüş yaparak o kötü görüntüyü görmemiş olacaksınız.

– Yememize içmemize dikkat edeceğiz !

Sabahları 1 bardak limonlu su tüketerek güne toksinlerinizden arınarak başlayabilirsiniz.

Sürekli meyve ve sebze salatası tüketmeli, bedeninizi tamamen doğal bir şekilde doyurmalısınız.

Meyve ve sebze salatası yediğiniz halde açlık hissiniz varsa aralarda minimum miktarda çavdar ekmeği veya light biskivü tüketebilirsiniz.

– Su içmeyi unutmuyoruz !

Günde en az 8 bardak su içmeliyiz ki bedenimiz yaptığımız yanlış beslenmelerden arınsın.

Bu şekilde beslenmemizi düzene koyabiliriz, gördüğünüz gibi eziyet çektirmeden eğlenceli bir şekilde kilolarımızdan arınabilir sağlıklı beslenebiliriz. Bunları yaparken asla ve asla yemekten korkmayın ve kahvaltıyı unutmayın. Çünkü kahvaltı olmazsa olmazdır. Gün boyu tüm enerjinizi karşılayabileceğiniz bir öğün olan kahvaltıda yapılan en büyük yanlış hızlı ve bol ekmekli yemektir.

Diğer öğünlerde ise az ekmek ve az yağ kullanımı ile gönlünüzden geçen her besini tüketebilir hem tok hemde sağlıklı kalabilirsiniz.


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.