Özgür Bilgi Kanalı

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR?
Çok uzun senelerden beri uygulanan İğneli Epilasyon kıl yok etme yöntemidir. Lazer Epilasyonun yaygın olarak kullanılması ile azalsa da genelde Lazer Epilasyondan iyi bir sonuç alınamadığında her türlü kılda uygulanabilir. İnce, açık renkli ve beyaz kılları yok edebilen bir yöntemdir. İğneli Epilasyonda sonuçlar kalıcıdır. Çünkü kılın köküne yakın deri kök hücrelerine doğrudan yakıcı etkisi vardır.
İĞNELİ EPİLASYON YÖNTEMİ
İğneli Epilasyonda uygulamanın yöntemi önemlidir. Çünkü kılın köküne sterilize edilmiş ince bir iğne ile girilerek çok az voltajda elektrik akımı yapılır. Daha sonra uygulama başarılı olduysa eğer kıl çekildiği zaman hemen gelir. Yapılan uygulama alanlarında bazen kızarıklık, kabuklanma ve kabarıklık olur. Bunlar birkaç gün sonra kendiliğinden geçecektir.
*İğneli Epilasyon uzmanlık isteyen bir yöntemdir.
Çünkü bu yöntemde iğneyle kıl köküne girilerek düşük bir elektirik akımı yapılır. Bu elektriksel akım kıl köklerine zarar vererek kalıcı olarak kıl çıkmamasını sağlar. Tüylerin yapısı, rengi, çıkış zamanı ve çokluğuna göre seans uygulaması değişir.
İğneli Epilasyonda kullanılacak olan iğneler tek kullanımlık ve temiz (steril) olmalıdır. Kıl köküne sokulup akım verilirken iğne paralel tutulur. Akım kesildikten sonra iğne çıkarılır. Kıl kökü zarar görmüşse kıl çabuk çıkarılır. Kabarık ve kızarıklıklar ciltte görülebilir. Hafif kızarıklıklar olması normaldir.
% 100 sonuç almak için her kılın aktif üreme dönemi olması nedeniyle, aktif üreme dönemindeki kılların yok edilmesi daha kolaydır.
Hamilelere, varisli kişilere, şeker hastalarına, enfeksiyonu aktif olanlara, kalp pili kullananlara, kanserli olanlara, sedef hastalığı gibi deri hastalığı olanlara, bulaşıcı hastalığı olanlara (AIDS gibi ) İğneli Epilasyon uygulanamaz.
İĞNELİ EPİLASYON SONRASI YAPILMASI GEREKENLER
Epilasyon sonrası 24 saat içerisinde kozmetik ürünlerin (deodorant, parfüm gibi ) kullanılmaması gerekir. Cilde sıcak su ve kese ile zarar verilmemelidir. Ilık su ve sabunla yumuşak dokunuşlarla yıkanabilir. Enfeksiyon olmaması için antibiyotik içeren kremler


Yemliha Toker

Yemliha Toker

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.